Sobota, 20 dubna, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Doplň správně obrazce do šablony. 98 % lidí to to 30 vteřin nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně obtížný úkol. Na obrázku máte rozloženou šablonu krychle. Máte do ní doplnit všech 9 barevných polí z dolní části. Vodítkem vám budou tři různé pohledy na krychli, ze které je šablona složena. Jestli máte odvahu, pusťte se do úkolu. Předem ale upozorňujeme, že to vůbec nebude snadné.

- Reklama -

Budete potřebovat především prostorovou inteligenci a logiku. Kdo má tyto složky uvažování oslabené, bude mít s řešením pravděpodobně problém. Navíc vás ještě tlačí čas. Pokud najdete správné řešení do půl minuty, můžete na sebe být právem hrdí. Patříte mezi vzácná dvě procenta nejlepších. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte. Pravděpodobně máte lépe vyvinuty jiné složky inteligence. Kdybyste příliš tápali, také se nic neděje. Třeba nemáte den, to se stane každému. Správné řešení najdete na konci článku.

Když se pustíte do tohoto úkolu, váš mozek se aktivuje k obrovskému výkonu. Procesy se odehrávají tak rychle, že se to někdy může zdát téměř magické. Nejde o žádnou magii, pouze o jedinečnou dynamiku a flexibilitu našeho nejkomplexnějšího orgánu.

Rychlost, jakou mozek reaguje na stimuly, je u každého jiná a je ovlivněna řadou faktorů. Jeden z nich je genetika. Každý máme trochu jinak strukturu neuronů a jejich spojení, které určují, jak rychle a efektivně naše mozkové buňky komunikují mezi sebou. Dalšími faktory mohou být věk, zdravotní stav, životní styl, jako je strava, fyzická aktivita a spánek, ale i úroveň stresu.

Náš mozek se skládá z miliard neuronů – mozkových buněk, které jsou spojeny synapsemi. Když něco děláme nebo něco vnímáme, neurony vysílají a přijímají signály formou elektrických impulsů. Čím jsou silnější a efektivnější tyto spoje, tím rychleji a lépe může mozek fungovat.

Tento konkrétní úkol vyžaduje využití něčeho, co se nazývá „prostorová inteligence“. Je to schopnost vizualizovat prostorové struktury a manipulovat s nimi v mysli. Máme-li prostorovou úlohu, jako je například složení obrazců do šablony krychle, aktivujeme oblasti mozku spojené s prostorovým uvažováním a vizualizací, včetně parietálního laloku a oblastí spojených s motorickými schopnostmi.

Prostorová inteligence a logika jsou úzce spojeny. Když sestavujeme šablonu podle vzoru, musíme logicky rozmyslet, které dílky do sebe pasují a jak se budou vzájemně ovlivňovat. To vyžaduje logické myšlení – schopnost rozpoznat vzorce, vztahy a posloupnosti.

Když řešíte tento úkol, vaše neurony vytvářejí nová spojení a posilují stará, zatímco vy usilovně pracujete na rozřešení této zapeklité prostorové a logické hádanky. Každým pokusem posilujete své neuronové spojení a vylepšujete své mozkové schopnosti. To je samo o sobě úspěch!

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED DE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. I ZDE BUDETE POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -