Pondělí, 22 července, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Doplň správně obrazce do šablony. 98 % lidí to to 30 vteřin nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně obtížný úkol. Na obrázku máte rozloženou šablonu krychle. Máte do ní doplnit všech 9 barevných polí z dolní části. Vodítkem vám budou tři různé pohledy na krychli, ze které je šablona složena. Jestli máte odvahu, pusťte se do úkolu. Předem ale upozorňujeme, že to vůbec nebude snadné.

- Reklama -

Budete potřebovat především prostorovou inteligenci a logiku. Kdo má tyto složky uvažování oslabené, bude mít s řešením pravděpodobně problém. Navíc vás ještě tlačí čas. Pokud najdete správné řešení do půl minuty, můžete na sebe být právem hrdí. Patříte mezi vzácná dvě procenta nejlepších. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte. Pravděpodobně máte lépe vyvinuty jiné složky inteligence. Kdybyste příliš tápali, také se nic neděje. Třeba nemáte den, to se stane každému. Správné řešení najdete na konci článku.

Když se pustíte do tohoto úkolu, váš mozek se aktivuje k obrovskému výkonu. Procesy se odehrávají tak rychle, že se to někdy může zdát téměř magické. Nejde o žádnou magii, pouze o jedinečnou dynamiku a flexibilitu našeho nejkomplexnějšího orgánu.

Rychlost, jakou mozek reaguje na stimuly, je u každého jiná a je ovlivněna řadou faktorů. Jeden z nich je genetika. Každý máme trochu jinak strukturu neuronů a jejich spojení, které určují, jak rychle a efektivně naše mozkové buňky komunikují mezi sebou. Dalšími faktory mohou být věk, zdravotní stav, životní styl, jako je strava, fyzická aktivita a spánek, ale i úroveň stresu.

Náš mozek se skládá z miliard neuronů – mozkových buněk, které jsou spojeny synapsemi. Když něco děláme nebo něco vnímáme, neurony vysílají a přijímají signály formou elektrických impulsů. Čím jsou silnější a efektivnější tyto spoje, tím rychleji a lépe může mozek fungovat.

Tento konkrétní úkol vyžaduje využití něčeho, co se nazývá „prostorová inteligence“. Je to schopnost vizualizovat prostorové struktury a manipulovat s nimi v mysli. Máme-li prostorovou úlohu, jako je například složení obrazců do šablony krychle, aktivujeme oblasti mozku spojené s prostorovým uvažováním a vizualizací, včetně parietálního laloku a oblastí spojených s motorickými schopnostmi.

Prostorová inteligence a logika jsou úzce spojeny. Když sestavujeme šablonu podle vzoru, musíme logicky rozmyslet, které dílky do sebe pasují a jak se budou vzájemně ovlivňovat. To vyžaduje logické myšlení – schopnost rozpoznat vzorce, vztahy a posloupnosti.

Když řešíte tento úkol, vaše neurony vytvářejí nová spojení a posilují stará, zatímco vy usilovně pracujete na rozřešení této zapeklité prostorové a logické hádanky. Každým pokusem posilujete své neuronové spojení a vylepšujete své mozkové schopnosti. To je samo o sobě úspěch!

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED DE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. I ZDE BUDETE POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -