Úterý, 23 července, 2024

Těžká IQ výzva: Najdeš do půl minuty zrcadlově obrácený obraz? Pozor! 99% lidí to do nezvládne!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili obtížný úkol. Pečlivě si prohlédněte zadání. V horní části vidíte šest podobných seskupení berušek, v dolní části se nachází jeden zrcadlově obrácený pohled.

- Reklama -

Vaším úkolem je najít mezi šesti možností jedinou správnou, která odpovídá zrcadlově obrácené předloze. Pokud to zvládnete do půl minuty, jste úžasně rychlý a vaše mentální funkce jsou v silném nadprůměru.

Tento úkol může vypadat jako dětská hádanka. Nenechte se zmýlit, i leckterý dospělý člověk bude mít problém s řešením. Obtížnost kvízu spočívá v tom, že hledáte rozdíly jako při klasické dětské hře, ale navíc musíte v mysli obraz zrcadlově obrátit, což je pro mozek velmi náročnou operací, při které musíte zapojit mnoho mentálních procesů.

Co se děje v mozku, když se díváme do zrcadla?

Podíváme-li se do zrcadla na sebe nebo na odraz něčeho jiného, musí mozek nejdříve zpracovat informaci o tom, co vlastně vidí vůči k okolnímu prostředí. To znamená, že musí porovnat odraz s vnitřními představami o prostoru a umístění objektů v něm.

Mozek při pohledu na odraz v zrcadle musí integrovat informace pozorovaném předmětu, okolním prostředí a ev. pohybu, aby si vytvořil úplný obraz reality. Ačkoli tento proces se zdá být intuitivní a automatický, zahrnuje složité neurologické operace.

Jaké typy inteligence musíme při zrcadlovém uvažování zapojit?

Při pohledu na odraz v zrcadle musíme použít různé typy inteligence, především vizuální a prostorovou. Vizuální inteligence se používá k identifikaci reálného objektu a k jeho porovnání s mentálním obrazem. Prostorová inteligence se zapojuje při porovnávání odrazu se znalostmi o prostoru a umístění objektů v něm. Lze říci, že pro zpracování informací z odrazu v zrcadle musíme použít různé druhy inteligence, které spolupracují, aby vytvořily úplný obraz reality. Váš úkol je o to těžší, že nemáte identické obrazy, ale zrcadlově obrácená předloha se ilší od cílového předmětu

POKUD SI CHETE VYZKOUŠET DALŠÍ ZÁBAVNÝ KVÍZ, ABYSTE POTRÁPILI VAŠÍ ŠEDOU KŮRU MOZKOVOU, MŮZETE SE PUSTIT DO RÉBUSU S OZUBENÝMI KOLY. NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení najdete zde:

berušek
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -