Pondělí, 15 dubna, 2024

Těžká IQ výzva: Najdeš do půl minuty zrcadlově obrácený obraz? Pozor! 99% lidí to do nezvládne!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili obtížný úkol. Pečlivě si prohlédněte zadání. V horní části vidíte šest podobných seskupení berušek, v dolní části se nachází jeden zrcadlově obrácený pohled.

- Reklama -

Vaším úkolem je najít mezi šesti možností jedinou správnou, která odpovídá zrcadlově obrácené předloze. Pokud to zvládnete do půl minuty, jste úžasně rychlý a vaše mentální funkce jsou v silném nadprůměru.

Tento úkol může vypadat jako dětská hádanka. Nenechte se zmýlit, i leckterý dospělý člověk bude mít problém s řešením. Obtížnost kvízu spočívá v tom, že hledáte rozdíly jako při klasické dětské hře, ale navíc musíte v mysli obraz zrcadlově obrátit, což je pro mozek velmi náročnou operací, při které musíte zapojit mnoho mentálních procesů.

Co se děje v mozku, když se díváme do zrcadla?

Podíváme-li se do zrcadla na sebe nebo na odraz něčeho jiného, musí mozek nejdříve zpracovat informaci o tom, co vlastně vidí vůči k okolnímu prostředí. To znamená, že musí porovnat odraz s vnitřními představami o prostoru a umístění objektů v něm.

Mozek při pohledu na odraz v zrcadle musí integrovat informace pozorovaném předmětu, okolním prostředí a ev. pohybu, aby si vytvořil úplný obraz reality. Ačkoli tento proces se zdá být intuitivní a automatický, zahrnuje složité neurologické operace.

Jaké typy inteligence musíme při zrcadlovém uvažování zapojit?

Při pohledu na odraz v zrcadle musíme použít různé typy inteligence, především vizuální a prostorovou. Vizuální inteligence se používá k identifikaci reálného objektu a k jeho porovnání s mentálním obrazem. Prostorová inteligence se zapojuje při porovnávání odrazu se znalostmi o prostoru a umístění objektů v něm. Lze říci, že pro zpracování informací z odrazu v zrcadle musíme použít různé druhy inteligence, které spolupracují, aby vytvořily úplný obraz reality. Váš úkol je o to těžší, že nemáte identické obrazy, ale zrcadlově obrácená předloha se ilší od cílového předmětu

POKUD SI CHETE VYZKOUŠET DALŠÍ ZÁBAVNÝ KVÍZ, ABYSTE POTRÁPILI VAŠÍ ŠEDOU KŮRU MOZKOVOU, MŮZETE SE PUSTIT DO RÉBUSU S OZUBENÝMI KOLY. NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení najdete zde:

berušek
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -