Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový test postřehu a inteligence: Najdi stejné lišky! Do 20 sekund to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Přepravili jsme pro vás bleskový test postřehu a rychlosti vašich mozkových spojů. Na obrázku vidíte 14 roztomilých lištiček. Dvě z toho jsou stejné. Vaším úkolem je objevit, které to jsou. Nenechte se zmýlit dětským obrázkem, do dvaceti vteřin bude mít problém úkol vyřešit i většina dospělých.

- Reklama -

Pro váš mozek totiž vůbec není lehká záležitost rozpoznat a identifikovat dva stejné obrazce. Musí spustit řadu procesů a zrealizovat řadu složitých operací, aby se dobral správného řešení.

Co se odehrává v mozku, když se snažíte najít dvě stejné lištičky?

Prvním důležitým krokem je vizuální vnímání. Mozek musí zaznamenat a analyzovat každou jednotlivou lišku na obrázku. Vizuální informace jsou zpracovávány v primární vizuální kůře v zadní části mozku. Tato oblast detekuje přesnou podobu každé každé lišky, jako je tvar, barva, velikost a vzájemné postavení vůči sobě.

Dalším důležitým procesem je porovnávání. Mozek musí vyhodnotit informace o každé konkrétní lištičce a hledat podobnosti a rozdíly. To se děje v sekundární vizuální kůře v temenní části mozku.

Když konečně stejné lištičky objevíte, aktivuje se část mozku nazývaná limbický systém. Je spojen s emocemi a pamětí. Najednou pocítíte pocit zadostiučinění a libosti. Způsobují ho složité hormonální procesy, jejichž výsledkem je radost, tudíž motivace pustit se do dalšího úkolu, abyste příjemné pocity zažili s dalším úspěšným vyřešením.

Důležitá také schopnost udržet si pozornost. Pozornostní centrum se nachází v přední části hlavy a pomáhá eliminovat rušivé vlivy, abychom se byli plně schopni plně soustředit na konkrétní úkol.

Dobří řešitelé těchto úloh obvykle vykazují vysokou úroveň pozornosti, schopnost rychlého a přesného vizuálního vnímání a schopnosti srovnávat vzory. Mají často trénované mozky, schopné rychle aktivovat a koordinovat potřebná centra pro rozpoznání a identifikaci vzorů.

I při řešení kvízů, jako při většině ostatních věcí, hraje důležitou roli genetika. Někteří lidé mají přirozeně lepší schopnost rozpoznávat a srovnávat vzory než jiní. Předpoklady můžete podpořit pravidelným tréninkem a cvičením, které stimuluje příslušné mozkové oblasti.

Co se lidských vlastností týká, v řešení podobných kvízů vynikají pedanti a puntičkáři. Mají větší smysl pro detail. Jsou důkladní a pečliví, zvyklí zaměřovat se na drobnosti.

Tak co, povedlo se vám lištičku najít rychle? Pokud ne, nezoufejte. Všechno je v pořádku. Dopřejte si více času a rébus v klidu dořešte. Vždyť se jedná v první řadě o hru a hlavním cílem je se pobavit a příjemně strávit čas.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

CHCETE VÁŠ MOZEK ZAMĚSTANAT DALŠÍM ÚKOLEM? DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S DOPLŇOVÁNÍM PUZZLE DO OBRAZU KVĚTIN VE VÁZE. JE PODOBNĚ OBTÍŽNÝ, JEN ZALOŽENÝ NA TROCHU JINÉM PRINCIPU. JISTĚ SI S NÍM HRAVĚ PORADÍTE TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -