Sobota, 20 dubna, 2024

Bleskový test postřehu a inteligence: Najdi stejné lišky! Do 20 sekund to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Přepravili jsme pro vás bleskový test postřehu a rychlosti vašich mozkových spojů. Na obrázku vidíte 14 roztomilých lištiček. Dvě z toho jsou stejné. Vaším úkolem je objevit, které to jsou. Nenechte se zmýlit dětským obrázkem, do dvaceti vteřin bude mít problém úkol vyřešit i většina dospělých.

- Reklama -

Pro váš mozek totiž vůbec není lehká záležitost rozpoznat a identifikovat dva stejné obrazce. Musí spustit řadu procesů a zrealizovat řadu složitých operací, aby se dobral správného řešení.

Co se odehrává v mozku, když se snažíte najít dvě stejné lištičky?

Prvním důležitým krokem je vizuální vnímání. Mozek musí zaznamenat a analyzovat každou jednotlivou lišku na obrázku. Vizuální informace jsou zpracovávány v primární vizuální kůře v zadní části mozku. Tato oblast detekuje přesnou podobu každé každé lišky, jako je tvar, barva, velikost a vzájemné postavení vůči sobě.

Dalším důležitým procesem je porovnávání. Mozek musí vyhodnotit informace o každé konkrétní lištičce a hledat podobnosti a rozdíly. To se děje v sekundární vizuální kůře v temenní části mozku.

Když konečně stejné lištičky objevíte, aktivuje se část mozku nazývaná limbický systém. Je spojen s emocemi a pamětí. Najednou pocítíte pocit zadostiučinění a libosti. Způsobují ho složité hormonální procesy, jejichž výsledkem je radost, tudíž motivace pustit se do dalšího úkolu, abyste příjemné pocity zažili s dalším úspěšným vyřešením.

Důležitá také schopnost udržet si pozornost. Pozornostní centrum se nachází v přední části hlavy a pomáhá eliminovat rušivé vlivy, abychom se byli plně schopni plně soustředit na konkrétní úkol.

Dobří řešitelé těchto úloh obvykle vykazují vysokou úroveň pozornosti, schopnost rychlého a přesného vizuálního vnímání a schopnosti srovnávat vzory. Mají často trénované mozky, schopné rychle aktivovat a koordinovat potřebná centra pro rozpoznání a identifikaci vzorů.

I při řešení kvízů, jako při většině ostatních věcí, hraje důležitou roli genetika. Někteří lidé mají přirozeně lepší schopnost rozpoznávat a srovnávat vzory než jiní. Předpoklady můžete podpořit pravidelným tréninkem a cvičením, které stimuluje příslušné mozkové oblasti.

Co se lidských vlastností týká, v řešení podobných kvízů vynikají pedanti a puntičkáři. Mají větší smysl pro detail. Jsou důkladní a pečliví, zvyklí zaměřovat se na drobnosti.

Tak co, povedlo se vám lištičku najít rychle? Pokud ne, nezoufejte. Všechno je v pořádku. Dopřejte si více času a rébus v klidu dořešte. Vždyť se jedná v první řadě o hru a hlavním cílem je se pobavit a příjemně strávit čas.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

CHCETE VÁŠ MOZEK ZAMĚSTANAT DALŠÍM ÚKOLEM? DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S DOPLŇOVÁNÍM PUZZLE DO OBRAZU KVĚTIN VE VÁZE. JE PODOBNĚ OBTÍŽNÝ, JEN ZALOŽENÝ NA TROCHU JINÉM PRINCIPU. JISTĚ SI S NÍM HRAVĚ PORADÍTE TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -