Pondělí, 22 července, 2024

Logická IQ hra pro bystré a pokročilé: Projdi dominové bludiště do půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Klasickou hru Domino známe všichni. Stejně tak je notoricky známý princip bludišťových kvízů. Tento rébus j spojením obojího. Úkolem je projít co nejrychleji labyrintem a respektovat při tom pravidla hry domino.

- Reklama -

Úkol je tedy o něco náročnější. Nebude vám stačit pouze dobrá prostorová orientace, jako u klasických bludišť, budete muset zapojit ve větší míře i logické uvažování.

Pokud se vám povede úkol zvládnout do půl minuty, můžete si gratulovat. Vaše mentální funkce jsou na velmi vysoké úrovni a můžete se v oblasti prostorové a logické inteligence považovat za mimořádně inteligentního jedince.

Co všechno musí proběhnout ve vaší mysli, abyste byli schopni úkol vyřešit?

Při řešení úkolu, který kombinuje logické bludiště s pravidly hry domino, dochází k aktivaci různých oblastí mozku. Podílejí na procesech prostorového vnímání, logického uvažování a manipulaci s informacemi.

V první fázi úkolu vzniká mentální mapa a aktivují se centra prostorového vnímání v mozkové kůře. Oblast se nachází v parietálním laloku a zajišťuje schopnost orientace v prostoru a vytváření mentálního obrazu okolí.

Současně se zapínají další oblasti mozku, jako je limbický systém spojený s emocemi a motivací. Úkol může vyvolat pocity soutěživosti, zvědavosti nebo frustrace, které ovlivňují motivaci jedince k dosažení co nejlepšího výsledku.

Důležitá je oblast mozku, která se podílí na rozpoznávání a manipulaci s vzory. Nazývá vizuální kůra a nachází se v okcipitálním laloku. Je zodpovědná za zpracování informací, jako jsou tvary, barvy a vzory, a umožňuje rozpoznání dominových kamenů a jejich správné spojení.

Centrum logického uvažování se nachází v prefrontálním kortexu v přední částí mozkové kůry. Zodpovídá za vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování a logické úsudky.

Lidé s vyšší schopností v logických úlohách a řešení matematických rovnic mají obvykle silnější aktivaci prefrontálního kortexu. Tyto jedince je charakterizuje schopnost analyzovat informace, hledat souvislosti a vytvářet strategie pro dosažení optimálního řešení.

Důležitá je také tréning, který může váš mentální výkon velmi zvednout. Pravidelné luštění kvízů a logických úloh je skvělou prevencí opotřebení mozku v průběhu života a také degenerativních onemocnění, jako je například Alzheimerova choroba.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD JEŠTĚ NEMÁTE DOST A CHCETE SE VRHNOUT SE NA DALŠÍ ÚKOL, KTERÝ PROVĚŘÍ VAŠI LOGIKU, ZKLUSTE TŘEBA TYTO „PERNÍČKOVÉ ROVNICE“. JSOU TROCHU SLOŽITĚJŠÍ NEŽ ÚKOL S DOMINEM, ALE JISTĚ HRAVĚ ZVLÁDNETE JI JE. HODNĚ ŠTĚSTÍ A JASNOU MYSL PŘI LUŠTĚNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -