Sobota, 20 dubna, 2024

Logická IQ hra pro bystré a pokročilé: Projdi dominové bludiště do půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Klasickou hru Domino známe všichni. Stejně tak je notoricky známý princip bludišťových kvízů. Tento rébus j spojením obojího. Úkolem je projít co nejrychleji labyrintem a respektovat při tom pravidla hry domino.

- Reklama -

Úkol je tedy o něco náročnější. Nebude vám stačit pouze dobrá prostorová orientace, jako u klasických bludišť, budete muset zapojit ve větší míře i logické uvažování.

Pokud se vám povede úkol zvládnout do půl minuty, můžete si gratulovat. Vaše mentální funkce jsou na velmi vysoké úrovni a můžete se v oblasti prostorové a logické inteligence považovat za mimořádně inteligentního jedince.

Co všechno musí proběhnout ve vaší mysli, abyste byli schopni úkol vyřešit?

Při řešení úkolu, který kombinuje logické bludiště s pravidly hry domino, dochází k aktivaci různých oblastí mozku. Podílejí na procesech prostorového vnímání, logického uvažování a manipulaci s informacemi.

V první fázi úkolu vzniká mentální mapa a aktivují se centra prostorového vnímání v mozkové kůře. Oblast se nachází v parietálním laloku a zajišťuje schopnost orientace v prostoru a vytváření mentálního obrazu okolí.

Současně se zapínají další oblasti mozku, jako je limbický systém spojený s emocemi a motivací. Úkol může vyvolat pocity soutěživosti, zvědavosti nebo frustrace, které ovlivňují motivaci jedince k dosažení co nejlepšího výsledku.

Důležitá je oblast mozku, která se podílí na rozpoznávání a manipulaci s vzory. Nazývá vizuální kůra a nachází se v okcipitálním laloku. Je zodpovědná za zpracování informací, jako jsou tvary, barvy a vzory, a umožňuje rozpoznání dominových kamenů a jejich správné spojení.

Centrum logického uvažování se nachází v prefrontálním kortexu v přední částí mozkové kůry. Zodpovídá za vyšší kognitivní funkce, jako je plánování, rozhodování a logické úsudky.

Lidé s vyšší schopností v logických úlohách a řešení matematických rovnic mají obvykle silnější aktivaci prefrontálního kortexu. Tyto jedince je charakterizuje schopnost analyzovat informace, hledat souvislosti a vytvářet strategie pro dosažení optimálního řešení.

Důležitá je také tréning, který může váš mentální výkon velmi zvednout. Pravidelné luštění kvízů a logických úloh je skvělou prevencí opotřebení mozku v průběhu života a také degenerativních onemocnění, jako je například Alzheimerova choroba.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD JEŠTĚ NEMÁTE DOST A CHCETE SE VRHNOUT SE NA DALŠÍ ÚKOL, KTERÝ PROVĚŘÍ VAŠI LOGIKU, ZKLUSTE TŘEBA TYTO „PERNÍČKOVÉ ROVNICE“. JSOU TROCHU SLOŽITĚJŠÍ NEŽ ÚKOL S DOMINEM, ALE JISTĚ HRAVĚ ZVLÁDNETE JI JE. HODNĚ ŠTĚSTÍ A JASNOU MYSL PŘI LUŠTĚNÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -