Pondělí, 15 dubna, 2024

Těžký IQ test pro logické a chytré mozky: Jaké číslo se skrývá pod symbolem srdce?

Mohlo by vás zajímat

Tento kvíz je určen především těm, kteří vynikají v matematice a mají dobré logické myšlení. Nenechte se zmást dětskou grafikou, ve skutečnosti se vůbec nejedná úkol pro děti a i leckterý dospělý s ním bude mít problém.

- Reklama -

Máte před sebou pět rovnic o pěti neznámých. Pod každým ze symbolů se skrývá jedno celé kladné číslo. Vaším cílem je určit, jaké číslo vychází pro symbol srdíčka. Berte to spíše jako kontrolní otázku. K vyřešení úkolu stejně musíte rozklíčovat všechny symboly.

Tento matematicko-logický kvíz může být náročný pro všechny, kteří nejsou zvyklí řešit podobné úlohy. Abychom pochopili, co se děje v mozku, musíme si nejprve definovat, co je to vlastně matematická inteligence.

Matematická inteligence je schopnost řešit matematické úlohy, porozumět abstraktním konceptům a využít logického myšlení k řešení problémů v různých oblastech života. Tato inteligence je rozdílná u lidí různých věkových kategorií a kulturních prostředí. Nicméně, někteří lidé jsou v této oblasti nadanější než jiní.

Když se lidé snaží řešit matematické problémy, jako je tento kvíz, jejich mozky využívají různé oblasti. Aktivují se části hemisfér, které jsou spojeny s vizuálním a prostorovým zpracováním informací a logickým myšlením.

V případě tohoto konkrétního kvízu, řešitel musí porozumět matematickým rovnicím a dopočítat, jaké číslo by mělo být přiřazeno konkrétnímu symbolu.

Neurochirurgické a psychologické výzkumy ukazují, že existuje mnoho faktorů, které ovlivňují naši schopnost řešit matematické problémy. Jsou to naše genetické dispozice, prostředí, ve kterém jsme vyrůstali, vzdělání.

I matematická inteligence se dá trénovat. Chceme-li se zlepšit v řešení matematických problémů a budeme-li opakovaně cvičit konkrétní typy příkladů i v IQ testech budeme dosahovat stále lepších výsledků. Existuje mnoho knih, online kurzů a cvičení k tomuto účelu vhodných. Trénink může zahrnovat nejen procvičování konkrétních úloh, ale učení se novým matematickým konceptům a technikám.

Matematická inteligence je důležitou schopností, kterou potřebujeme v mnoha oblastech našeho života. Ať už řešíte tento konkrétní kvíz nebo jakýkoliv jiný matematický problém, mějte na paměti, že i když se zdá, že úkol je náročný, vždy existuje cesta, jak ho úspěšně vyřešit.

Pokud jste došli k tomu, že pod symbolem srdíčka se skrývá číslo 4, můžete si gratulovat. Jste vážně dobří!

CHCETE-LI POTRÁPIT MOZEK DALŠÍM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO. NEJDE V NĚM O LOGICKOU INTELIGENCI, ALE SPÍŠE O POSTŘEH A RYCHLOST MYŠLENÍ. ZA JAK DLOUHO SE VÁM PODAŘÍ NAJÍT MEZI TROLEJBUSY TRAMVAJ?

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -