Úterý, 23 července, 2024

Zábavná IQ výzva: Kterému z mravenečníků se povedlo chytit mravence. Za 30 vteřin to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Hra bludiště je jednoduchá, ale velmi užitečná při trénování mozku, posiluje prostorové myšlení, paměť a pozornost.

- Reklama -

K tomu, aby hráč našel cestu ven, musí propojit mnoho složek inteligence. Systematické hledání alternativ posiluje funkci paměti a prostorového myšlení, což jsou důležité aspekty kognitivního procesu. Tento typ úkolu navíc cvičí pozornost a trpělivost.

Věděli jste, že?

Jazyk mravenečníka je základním nástrojem, kterým si toto pozoruhodné zvíře obstarává potravu. U některých druhů dosahuje až úctyhodných 60 cm. Mravenečník jazykem rychle kmitá, za minutu jej může zastrčit a zase vystrčit až 150×. Jazyk je tenký, aby mohl snadno pronikat do úzkých mezer a trhlin, kde se skrývá kořist.

Jazyk je pro mravenečníka nejdůležitějším orgánem

Když se mravenečník rozhodne lapit jazykem mravence nebo jiný hmyz, vysune jej z tlamy a namíří k cíli. Jakmile se jazyk dotkne kořisti, mravenečník ho rychle stáhne zpět. Kořist se zachytí na „žahadlové“ části jazyka pokryté malými háčky a štětinkami. Jazyk pokrývá navíc ještě lepkavá slina, na kterou se drobný hmyz přilepí jako na mucholapku.

Mravenečníci nemají zuby. Ty nahrazují výrůstky v ústech, kterými potravu drní. Zbytek práce s rozmělňování potravy odvede speciální svalnatý žaludek.

Dospělý mravenečník zkonzumuje denně až 30 tisíc mravenců. V jejich přirozeném prostředí jsou mravenci pro mravenečníky základní složkou potravy.

Pokud jsou mravenečníci chováni v zajetí, např. v zoologických zahradách, jsou velmi náročnými zvířaty, protože je těžké tyto hmyzožravé kolosy „ukrmit“. Není reálné, že by se jejich strava skládala pouze z hmyzu, protože např. mravenci jsou ve většině států Evropy chránění zákonem.

V zoologických zahradách mravenečníci dostávají speciální nutričně vyváženou kaši, která nahradí proteiny obsažené v hmyzu, a kočičí granule. Velmi jim chutnají i sušenky a další sladkosti určené pro lidi. S těmi to však není záhodno přehánět, protože by hmyzožravcům ve větším množství mohli uškodit.

Našli jste správného mravenečníka? Pro ty, co neprojevili dostatek trpělivosti prozradíme, že se jedná o toho šedého.

POKUD SI CHCETE VYZKOUŠET DALŠÍ RÉBUS, ZKUSTE TŘEBA TENTO KVÍZ SE ZAMILOVANÝM MUŽEM, KTERÝ NESE SVÉ MILÉ KVĚTINY.

NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -