Sobota, 20 dubna, 2024

Zábavná IQ výzva: Kterému z mravenečníků se povedlo chytit mravence. Za 30 vteřin to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Hra bludiště je jednoduchá, ale velmi užitečná při trénování mozku, posiluje prostorové myšlení, paměť a pozornost.

- Reklama -

K tomu, aby hráč našel cestu ven, musí propojit mnoho složek inteligence. Systematické hledání alternativ posiluje funkci paměti a prostorového myšlení, což jsou důležité aspekty kognitivního procesu. Tento typ úkolu navíc cvičí pozornost a trpělivost.

Věděli jste, že?

Jazyk mravenečníka je základním nástrojem, kterým si toto pozoruhodné zvíře obstarává potravu. U některých druhů dosahuje až úctyhodných 60 cm. Mravenečník jazykem rychle kmitá, za minutu jej může zastrčit a zase vystrčit až 150×. Jazyk je tenký, aby mohl snadno pronikat do úzkých mezer a trhlin, kde se skrývá kořist.

Jazyk je pro mravenečníka nejdůležitějším orgánem

Když se mravenečník rozhodne lapit jazykem mravence nebo jiný hmyz, vysune jej z tlamy a namíří k cíli. Jakmile se jazyk dotkne kořisti, mravenečník ho rychle stáhne zpět. Kořist se zachytí na „žahadlové“ části jazyka pokryté malými háčky a štětinkami. Jazyk pokrývá navíc ještě lepkavá slina, na kterou se drobný hmyz přilepí jako na mucholapku.

Mravenečníci nemají zuby. Ty nahrazují výrůstky v ústech, kterými potravu drní. Zbytek práce s rozmělňování potravy odvede speciální svalnatý žaludek.

Dospělý mravenečník zkonzumuje denně až 30 tisíc mravenců. V jejich přirozeném prostředí jsou mravenci pro mravenečníky základní složkou potravy.

Pokud jsou mravenečníci chováni v zajetí, např. v zoologických zahradách, jsou velmi náročnými zvířaty, protože je těžké tyto hmyzožravé kolosy „ukrmit“. Není reálné, že by se jejich strava skládala pouze z hmyzu, protože např. mravenci jsou ve většině států Evropy chránění zákonem.

V zoologických zahradách mravenečníci dostávají speciální nutričně vyváženou kaši, která nahradí proteiny obsažené v hmyzu, a kočičí granule. Velmi jim chutnají i sušenky a další sladkosti určené pro lidi. S těmi to však není záhodno přehánět, protože by hmyzožravcům ve větším množství mohli uškodit.

Našli jste správného mravenečníka? Pro ty, co neprojevili dostatek trpělivosti prozradíme, že se jedná o toho šedého.

POKUD SI CHCETE VYZKOUŠET DALŠÍ RÉBUS, ZKUSTE TŘEBA TENTO KVÍZ SE ZAMILOVANÝM MUŽEM, KTERÝ NESE SVÉ MILÉ KVĚTINY.

NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -