Sobota, 25 května, 2024

Test postřehu a rychlosti: Provedete muže bludištěm k jeho milé? Do minuty to zvládne málokdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný rébus. Princip je notoricky známý. Jedná se o dětskou hru, kterou jsme jako malí s oblibou luštili všichni. 

- Reklama -

Samozřejmě, že úkol zvládnete velmi jednoduše. Sám o sobě vůbec složitý není. Začínáte u zamilovaného muže na jedné straně bludiště, který touží přinést květny své milé, na druhém konci hrací plochy. 

Obtížnost úkolu spočívá v časovém limitu. K tomu, abyste dostali kreslenou postavičku z jednoho konce bludiště na druhé, máte pouhou minutu času. Projít přes hrací pole se v takto šibeničním termínu povede jen málokomu. 

Důležitá je koncentrace a postřeh. Lidé, kteří mají problémy krátkodobou pozorností, mohou mít problém. Obtíže by mohli zaznamenat i lidé, u kterých jsou kognitivní funkce pomalejší. Neznamená to, že by byli hloupější než ostatní. Prostě jim jen některé věci trvají o něco déle. Když mají na úkol dostatek času, splní jej obvykle stejně kvalitně a úspěšně jako lidé s rychlými kognitivními funkcemi.

V případě našeho kvízu hraje trochu roli i štěstí. Když hledáte cestu a volíte mezi dvěma z vašeho pohledu rovnocennými možnostmi, není rozhodnutí věcí logiky, ale spíše náhody a dobrého instinktu. Možná o to je tento kvíz hravější a zábavnější. 

Kdybyste se rozhodli procvičit více logiku a matematické schopnosti, můžete se pustit do dalšího rébusu, který je založený na přesouváním sirek. Princip je také všeobecně známý. Tato úloha se však díky vyšší obtížnosti rozhodně nedá označit za dětskou. 

SIRKOVÝ KVÍZ NAJDETE ZDE

Jak rychle se Vám povedlo projít bludištěm? Jste se svým výkonem spokojeni? Pravděpodobně to nebudete potřebovat, ale jen pro pořádek –  správné řešení naleznete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -