Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ výzva pro chytré hlavy: Sejmi tátu koulí! Do půl minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Projít bludištěm je zábavná výzva! Vy jste navíc ještě omezeni časem. Důležité proto bude, jakou strategii zvolíte. Správně zvolený postup vám může ušetřit drahé vteřiny.

- Reklama -

Správný postup při hledání cesty bludištěm

Projděte první cestu, kterou vidíte, a sledujte, kam vás to dovede. Pokud se dostanete do slepé uličky, vrátíte se zpět a zkusíte jinou cestu. Pokud vám některá cesta přijde jako správná, pokračujte v ní.

Pokud narazíte na slepou uličku nebo cestu, která vás nevede ke cíli, pamatujte si to, abyste se mohli lépe orientovat při dalším pokusu.

Udržujte se v klidu. Octli jste se v časové tísní, což vás uvádí do stresu. 30 vteřin na splnění úkolu je skutečně šibeničních! V bludišti je snadné ztratit nervy, ale pokuste se zůstat klidní a soustředění. Pokud se vám nedaří najít cestu k cíli rychle, nevzdávejte to. Nic se neděje, když se do půl minuty časového limitu nevejdete.

Pokud se vám zdá, že vám metoda postupu nevyhovuje, zkuste něco jiného. Experimentujte a hledejte nejlepší způsob pro vás.

Malý trik pro milovníky bludišť

A teď ještě jedna vychytávka:

Někdy je nejlepší nejdříve najít cestu od cíle zpět k vstupu do bludiště. Tím získáte lepší přehled o cestě a můžete se lépe orientovat.

Jestli tuto metodu vyhodnotíte jako podvod a nebudete si jí chtít usnadnit cestu, je jen na vašem uvážení. Ať se rozhodnete jakkoliv, důležité je, že jste se pobavil a také procvičili mozek.

Celkově lze říci, že hraní hry bludiště je jednoduchý, ale efektivní způsob tréninku mozku, který může pomoci rozvíjet různé kognitivní funkce a zlepšit celkovou mentální výkonnost.

POKUD NEMÁTE DOST, MŮŽETE ZKUSIT DALŠÍ IQ VÝZVU, TENTORKÁT TŘEBA S ŘEŠENÍM DOMINOVÉ ROVNICE. TA UŽ JE O NĚCO TĚŽŠÍ.

NAJEDTE JI ZDE.

Toto je řešení. Za jak dlouho jste našli cestu?

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -