Sobota, 20 dubna, 2024

IQ výzva pro rychlé mozky s dobrou prostorovou orientací: Najdeš cestu do 45 vteřin?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný kvíz střední obtížnosti. Na jedné straně bludiště se nachází taxík, na druhé hotel. Pomůžete najít taxikáři cestu labyrintem silnic. Řešení existuje pouze jediné. Pozor! Taxikář spěchá. Máte na to 45 vteřin. Jestli se vám to povede, jste rychlí, bystří a můžete si gratulovat.

- Reklama -

Pokud se vám jevil úkol jednoduchý, věřte, že tomu tak vůbec není. Mozkovým závitům dal řádně zabrat. Váš mozek musel spustit řadu procesů a zkoordinovat řadu svých částí, abyste se dobrali vhodného řešení.

Co všechno se vám během krátké chvilky odehraje v mozku?

Při luštění tohoto kvízu se aktivuje především hipokampus zodpovědný za prostorovou orientaci a paměť. Ve vašem mozku se zapne GPS, která vás provede mentálním bludištěm. Vše musí být dokonale zorganizováno. Prefrontální kortex je velitelem vašeho mozkového navigačního systému. Jeho úkolem je udržovat řád a systém v průběhu „celé vaší cesty“.

Dále zapojíte parietální a temporální laloky, které zpracovávají informace přicházející ze zrakových orgánů, a také se starají o „záznam všech uliček“, kterými jste již projeli.

Jakmile se vaše mozkové GPS dostane na místo určení, začnou vzduchem létat „dopaminové neuronální konfety“ v nucleus accumbens, což je centrum odměny a motivace. Právě toto centrum je zodpovědné za pocit hrdosti a uspokojení, který cítíte, když se vám podaří splnit úkol.

Podobně jako jízda autem a řidičské a navigační dovednosti, se dá trénovat i rychlost a úspěšnost při luštění kvízů. Budete-li drobná intelektuální cvičení provádět pravidelně, brzy pocítíte pozitivní účinky při zvládání situací v běžném životě. Postupně se začne zlepšovat váš postřeh, orientační schopnosti i paměť.

NA PODOBNÉM PRINCIPU JE NAPŘÍKALD ZALOŽEN I TENTO ZÁBAVNÝ KVÍZ PROSTOROVÉHO SUDOKU. JE SICE NÁROČNĚJŠÍ, PROTOŽE PŘI NĚM BUDETE NAVÍC OPEROVAT S ČÍSLY, ALE PŘI TROŠE TRPĚLIVOSTI HO JISTĚ ÚSPĚŠNĚ ZVLÁDNETE TAKÉ.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -