Sobota, 25 května, 2024

Těžká IQ výzva: Doplň chybějící čísla v prostoru. I většina logických lidí se při řešení hodně zapotí!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili skutečně náročný úkol. Jedná se o obdobu klasického sudoku, ale ztíženou o to, že číselné řady doplňujete trojrozměrném prostoru kostky. Musíte tedy zapojit nejen logické uvažování a kombinatorické schopnosti, jako jste zvyklí u klasického sudoku, ale také prostorovou představivost.

- Reklama -

Tímto úkolem by mohli mít problémy lidé, kteří mají sice velmi dobře vyvinuté logické myšlení, ale potlačenou vizuálně-prostorovou inteligenci a představivost.

Vaším úkolem je do prázdných polí doplnit čísla od jedničky do devítky tak aby, se neopakovala ani ve stranách krychlí, ani ve vodorovných a svislých řadách které přetékají přes hrany krychle. Úkol je vážně obtížný, dopřejte si na ně dostatek času. Přejeme hodně zdaru při luštění!

Co je 3D sudoku?

Klasické sudoku vynalezl v roce 1979 designér Howard Garns. Číselná hříčka se okamžitě ujala a stala se celosvětovým hitem nyní se hraje prakticky po celém světě.

3D sudoku, také známé jako Cubic Sudoku nebo Sudoku Cube v roce 2007 představila japonská společnost Nicoli. Oproti původnímu dvojrozměrnému konceptu došlo k rozšíření do třetího prostoru. Rébus se odehrává v krychli skládající se z 27 menších krychlí s čísly od 1 do 9. Každá se vyplňuje čísly od 1 do 9, stejně jako v tradičním sudoku.

3D sudoku se postupně rozšiřuje celém světě a vzniklo mnoho verzí této hry s různou velikostí krychlí a různými pravidly. 3D sudoku je považováno za náročnější než tradiční sudoku kvůli kombinaci logického myšlení a schopností orientace v prostoru.

Co potřebujete navíc při luštění 3D sudoku

Luštění 3D sudoku vyžaduje kombinaci různých schopností: logického myšlení, vizuálního vnímání a prostorové orientace.

Logické myšlení je klíčové při řešení jakéhokoli sudoku. V případě 3D sudoku jsou však schopnosti orientace v prostoru a vizuálního vnímání ještě důležitější, protože hráč musí být schopen pracovat s třetí dimenzí a vizualizovat, jak se jednotlivé části hry propojují v prostoru.

Další nutnou operací pro řešení 3D sudoku je schopnost dělit problém na menší části a řešit je postupně. Toto je důležité při práci s komplexními 3D strukturami, protože řešitel musí být schopen vidět, jak se menší části skládají do celku.

Pro 3D sudoku je užitečná i dobrá číselná paměť, abyste věděli, jaké čísla jste použili a kde se vyskytují v celé struktuře. Velkou výhodou je i kreativní myšlení a zkoušení nových strategií.

POKUD VÁS HRA ZAUJALA A CHCETE SI VYZKOUŠET DALŠÍ OBOBNÝ KVÍZ, NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -