Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ výzva pro chytré hlavy: Jak rychle dáte toto 3D sudoku? Je mnohem obtížnější klasické!

Mohlo by vás zajímat

3D sudoku je variace klasické dvourozměrné hry. Princip je stejný, pouze 3D sudoku hrajete na třírozměrné ploše. Nejčastěji má tvar krychle, ale může to být i jiný třírozměrný objekt.

- Reklama -

Princip hry zůstává stejný jako u klasického sudoku. Hráči musí vyplnit hrací plochu číslicemi od 1 do 9 tak, aby se v každém řádku, sloupci a bloku objevily jedenkrát všechny číslice. U 3D sudoku je nutné dodržet stejná pravidla pro každý ze tří rozměrů – řádky, sloupce a bloky musí být správně vyplněny i v každé vrstvě třetího rozměru.

3D sudoku obtížnější než klasické sudoku, protože hráč musí řešit problém v trojrozměrném prostoru. 3D varianta je mnohem náročnější na vizualizaci. 3D sudoku je pro „fajnšmekry“ a strmě vzrůstá jeho popularita.

3D sudoku rozvíjí některé mozkové funkce, které jsou specifické pro řešení úkolů v trojrozměrném prostoru. Kromě kognitivních funkcí, které zapojíte při řešení klasického sudoku (paměť, pozornost, rozhodování a logické myšlení), 3D sudoku vyžaduje další schopnosti, jako je vizualizace a prostorové myšlení.

Hráči si musí objekty vizualizovat v trojrozměrném prostoru, představit si vztahy mezi objekty a přemýšlet o nich v 3D. Rozvíjí schopnost manipulace s objekty v prostoru. Třídění a organizace informací probíhá v trojrozměrném prostoru, je celkově náročnější než v 2D.

POKUD NEMÁTE DOST, ZDE NALEZNETE ÚKOL PODOBNÉHO CHARAKTERU ZALOŽENÝ NA PŘEVÁDĚNÍ Z TROJROZMĚRNÉHO DO DVOJROZMĚRNÉHO PROSTORU.

Správné řešení úlohy najdete tady:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -