Sobota, 20 dubna, 2024

Bleskový IQ test pro chytré hlavy: Najdi cestu labyrintem! Do 20 vteřin to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, který prověří především váš postřeh a rychlost mozkových spojení. Zadání je jednoduché. Všichni si ho pamatujeme z dětství. Najdi jedinou možnou cestu labyrintem a proveď pilota na vrchol kopce k jeho vrtulníků.

- Reklama -

Sám o sobě úkol složitý není, váš problém je, že vás tlačí čas. Za dvacet vteřin cestu najdou skutečně jen ti nejlepší. Pokud mezi ně patříte, můžete na sebe být právem pyšní. Vaše mozková spojení fungují výjimečným způsobem a my vám můžeme jen gratulovat!

Jak probíhají procesy v mozku a na čem závisí, jak rychle úkol dokážete vyřešit

Přenosy informací v mozku jsou zajištěny komplexní sítí nervových spojů. Mozek je složen z miliard nervových buněk, nazývaných neurony, které komunikují pomocí elektrických impulzů a chemických signálů. Rychlost mozkových spojů závisí na rychlosti přenosu těchto signálů mezi neurony. Mezi klíčové faktory ovlivňující rychlost mozkových spojů patří kvalita synaptických spojení, které umožňují přenos signálů mezi jednotlivými buňkami.

Synapse jsou místa kontaktu mezi neurony, kde dochází k přenosu informace. Během tohoto procesu se elektrické signály přeměňují na chemické signály. Při aktivaci neuronu se elektrický impuls šíří podél jeho axonu až k synapsím, kde uvolňují neurotransmitery – chemické látky přenášející signál na sousední neurony. Tímto způsobem se informace šíří v mozku.

Rychlost mozkových spojů je ovlivněna několika faktory. Nejdůležitější je tzv. myelinizace. Myelin je izolační vrstva obklopující axony neuronů a zvyšující rychlost přenosu signálů. Kvalita a hustota myelinových pochev je důležitá pro efektivitu přenosu informací mezi neurony.

Dalším faktorem je také efektivita a účinnost synaptických spojení. Silnější spojení mezi neurony umožňují rychlejší přenos informací. Tyto spoje se vytvářejí a posilují při opakované aktivaci mezi propojenými buňkami, což je proces nazývaný dlouhodobá synaptická plastičnost.

Rozvoj prostorové inteligence a rychlosti mozkových spojů je možné podporovat různými způsoby. Je důležité poskytnout mozku dostatek stimulace. Pravidelné cvičení mozku, učení se nových dovedností, fyzická aktivita a zdravý životní styl mohou přispět k dobrému fungování mozku a zlepšení prostorové inteligence.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

JESTLI JEŠTĚ NEMÁTE DOST A ROVNOU CHCETE POTRÁPIT MOZEK DALŠÍ INTELEKTUÁLNÍ VÝZVOU, MŮŽETE SE VRHNOUT TŘEBA NA TENTO KVÍZ, KDE BUDETE OTÁČET DROBNÝMI TROJÚHELNÍKY. JE ZAMĚŘEN TAKÉ NA PROSTOROVOU ORIENTACI JENOM NA TROCHU JÍNÉM PRINCIPU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -