Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test pro chytré hlavy: Najdi cestu labyrintem! Do 20 vteřin to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, který prověří především váš postřeh a rychlost mozkových spojení. Zadání je jednoduché. Všichni si ho pamatujeme z dětství. Najdi jedinou možnou cestu labyrintem a proveď pilota na vrchol kopce k jeho vrtulníků.

- Reklama -

Sám o sobě úkol složitý není, váš problém je, že vás tlačí čas. Za dvacet vteřin cestu najdou skutečně jen ti nejlepší. Pokud mezi ně patříte, můžete na sebe být právem pyšní. Vaše mozková spojení fungují výjimečným způsobem a my vám můžeme jen gratulovat!

Jak probíhají procesy v mozku a na čem závisí, jak rychle úkol dokážete vyřešit

Přenosy informací v mozku jsou zajištěny komplexní sítí nervových spojů. Mozek je složen z miliard nervových buněk, nazývaných neurony, které komunikují pomocí elektrických impulzů a chemických signálů. Rychlost mozkových spojů závisí na rychlosti přenosu těchto signálů mezi neurony. Mezi klíčové faktory ovlivňující rychlost mozkových spojů patří kvalita synaptických spojení, které umožňují přenos signálů mezi jednotlivými buňkami.

Synapse jsou místa kontaktu mezi neurony, kde dochází k přenosu informace. Během tohoto procesu se elektrické signály přeměňují na chemické signály. Při aktivaci neuronu se elektrický impuls šíří podél jeho axonu až k synapsím, kde uvolňují neurotransmitery – chemické látky přenášející signál na sousední neurony. Tímto způsobem se informace šíří v mozku.

Rychlost mozkových spojů je ovlivněna několika faktory. Nejdůležitější je tzv. myelinizace. Myelin je izolační vrstva obklopující axony neuronů a zvyšující rychlost přenosu signálů. Kvalita a hustota myelinových pochev je důležitá pro efektivitu přenosu informací mezi neurony.

Dalším faktorem je také efektivita a účinnost synaptických spojení. Silnější spojení mezi neurony umožňují rychlejší přenos informací. Tyto spoje se vytvářejí a posilují při opakované aktivaci mezi propojenými buňkami, což je proces nazývaný dlouhodobá synaptická plastičnost.

Rozvoj prostorové inteligence a rychlosti mozkových spojů je možné podporovat různými způsoby. Je důležité poskytnout mozku dostatek stimulace. Pravidelné cvičení mozku, učení se nových dovedností, fyzická aktivita a zdravý životní styl mohou přispět k dobrému fungování mozku a zlepšení prostorové inteligence.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

JESTLI JEŠTĚ NEMÁTE DOST A ROVNOU CHCETE POTRÁPIT MOZEK DALŠÍ INTELEKTUÁLNÍ VÝZVOU, MŮŽETE SE VRHNOUT TŘEBA NA TENTO KVÍZ, KDE BUDETE OTÁČET DROBNÝMI TROJÚHELNÍKY. JE ZAMĚŘEN TAKÉ NA PROSTOROVOU ORIENTACI JENOM NA TROCHU JÍNÉM PRINCIPU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -