Pondělí, 15 dubna, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Najdi chybně otočené trojúhelníky. 99 % lidí to do minuty nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvízovou výzvu, která prověří vaši logiku, prostorové myšlení a rychlost mozkových spojení. Půl minuty je na řešení úkolu termín doslova šibeniční a zvládnou ho jen skutečně ti nejlepší.

- Reklama -

Vaším úkolem je prozkoumat šestiúhelník na obrázku a určit, které trojúhelníky jsou chybně otočené. Nejprve musíte přijít na proncip, jakým jsou vůči sobě jednotlivé prvky poskládány a pak se vám teprve podaří najít „vadné“.

Prozradíme vám, že je jich celkem 18. Pokud se vám je nepodaří najít všechny nebo byste měli tápat, správné řešení najdete na konci článku. Bystrou mysl a hodně zdaru při luštění!

Jak váš mozek pracuje, když se snaží vyřešit tento úkol?

Celý složitý proces začíná to v oblasti mozku zvané primární vizuální kortex, kde se shromažďují všechny informace, které navnímáme skrz sítnici očí. Kortex rozeznává základní vizuální charakteristiky, jako jsou tvar, barva, pohyb a orientace. Jakmile jsou vstupní prvky zpracovány, odešlou se do dalších oblastí mozku.

Jednou z těchto oblastí je parietální lalok, který se podílí na prostorovém myšlení a orientaci. Zde se zpracovávají informace o umístění jednotlivých trojúhelníků v šestiúhelníku a mozek porovnává určuje shody a vylučuje chybné možnosti.

Další důležitou roli hraje frontální lalok – centrum logického myšlení a rozhodování. Zde se vytváří se strategie pro řešení úkolu, čili jakým způsobem budete postupovat, abyste se dobrali správného výsledku. Čím vyšší logické IQ máte, tím lepší strategii zvolíte a tím rychleji úkol vyřešíte.

Důležitá je také pracovní paměť, která je součástí prefrontálního kortexu. Umožňuje udržet si informace v mysli po dobu několika sekund, abyste je mohli použít k řešení problému. Je nutné zapamatovat si, které trojúhelníky jste již prozkoumali a které ne, a udržovat představu o celkové struktuře šestiúhelníku a o tom, jak se jednotlivé trojúhelníky vztahují k ostatním.

Když se vám nakonec podaří najít všechny chybně otočené trojúhelníky, zapojí se do procesu další část mozku – hipokampus. Jedná se o sídlo dlouhodobé paměti. Z pracovní paměti se informace vytratí velmi rychle, ale hipokampu zůstane způsob, jak jste problém vyřešili. Pokud se s podobným typem kvízu setkáte znovu, budete si moci vybavit svou dřívější strategii a rychleji najít řešení.

Správné řešení najdete zde:

POKUD CHCETE ZAMĚSTNAT VAŠE MOZKOVÉ BUŇKY DALŠÍM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME TENTO KVÍZ S KOSTKAMI DOMINA. NENÍ SLOŽITÝ A BUDETE V NĚM OPĚT POTŘEBOVAT LOGICKÉ MYŠLENÍ, PROSTOROVOU ORIENTACI A RYCHLOST.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -