Úterý, 23 července, 2024

IQ kvíz jen pro bystré a rychlé: Jestli najdete do 15 vteřin správnou kostku domina, jste geniální!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás hru, kde použijete postřeh, logiku a rychlost vašich mozkových reakcí. Hra není příliš obtížná, ale budete při ní muset skloubit trpělivost s rychlostí, což je samo o sobě obtížné. 

- Reklama -

V horní části obrázku vidíte poskládané kostičky domina. Vaším úkolem není zkontrolovat, zda řada neobsahuje chybu, jak by se možná na první pohled zdálo (ujišťujeme, že vše je v pořádku), ale najít kostičku ze spodních dvou řad, která se v řetězci nevyskytuje.

Když hráči skládali domino, jednu kostičku nevyužili. Pokud do patnácti vteřin zjistíte, o kterou se jedná, můžete si gratulovat, protože to se skutečně povede málokomu. 

Kdy se začíná snižovat výkonnost mozku?

Výkonnost mozku začít snižovat u některých lidí již pod dvacátém roce, ale většina z nás si to uvědomí až v pozdější fázi života. Majorita zdravých lidí útlum kognitivních schopnosti registruje po padesátce a samozřejmě s přibývajícím věkem se situace zhoršuje. Zhoršuje se pozornost, paměť, rychlost myšlení a celková schopnost při řešení problémů.

 Mozek potřebuje pravidelný trénink, aby byl v optimální kondici, stejně jako svaly. Na tohle většina lidí bohužel zapomíná!

Krátké kvízy jsou skvělou formou tréninku mozku, protože:

  • Netrvají dlouho, takže je snadno zahrnete do běžného denního režimu.
  • Poskytují stimulaci mozku v různých oblastech, jako jsou paměť, pozornost, řešení problémů a logické myšlení.
  • Jsou zábavné, což zvyšuje pravděpodobnost, že je budeme skutečně dělat. 

JESTLI CHCETE POCVIČIT MOZEK DALŠÍM KVÍZEM, MŮŽETE ZKUSIT TENTO S KARTAMI. JE ALE O DOST TĚŠÍ NEŽ DNEŠNÍ „ROZCVIČKOVÝ“

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI JEŠTĚ POCVIČIT MOZEK, ZKUSTE TENTO LOGICKÝ KVÍZ S KARTAMI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -