Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ kvíz jen pro bystré a rychlé: Jestli najdete do 15 vteřin správnou kostku domina, jste geniální!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás hru, kde použijete postřeh, logiku a rychlost vašich mozkových reakcí. Hra není příliš obtížná, ale budete při ní muset skloubit trpělivost s rychlostí, což je samo o sobě obtížné. 

- Reklama -

V horní části obrázku vidíte poskládané kostičky domina. Vaším úkolem není zkontrolovat, zda řada neobsahuje chybu, jak by se možná na první pohled zdálo (ujišťujeme, že vše je v pořádku), ale najít kostičku ze spodních dvou řad, která se v řetězci nevyskytuje.

Když hráči skládali domino, jednu kostičku nevyužili. Pokud do patnácti vteřin zjistíte, o kterou se jedná, můžete si gratulovat, protože to se skutečně povede málokomu. 

Kdy se začíná snižovat výkonnost mozku?

Výkonnost mozku začít snižovat u některých lidí již pod dvacátém roce, ale většina z nás si to uvědomí až v pozdější fázi života. Majorita zdravých lidí útlum kognitivních schopnosti registruje po padesátce a samozřejmě s přibývajícím věkem se situace zhoršuje. Zhoršuje se pozornost, paměť, rychlost myšlení a celková schopnost při řešení problémů.

 Mozek potřebuje pravidelný trénink, aby byl v optimální kondici, stejně jako svaly. Na tohle většina lidí bohužel zapomíná!

Krátké kvízy jsou skvělou formou tréninku mozku, protože:

  • Netrvají dlouho, takže je snadno zahrnete do běžného denního režimu.
  • Poskytují stimulaci mozku v různých oblastech, jako jsou paměť, pozornost, řešení problémů a logické myšlení.
  • Jsou zábavné, což zvyšuje pravděpodobnost, že je budeme skutečně dělat. 

JESTLI CHCETE POCVIČIT MOZEK DALŠÍM KVÍZEM, MŮŽETE ZKUSIT TENTO S KARTAMI. JE ALE O DOST TĚŠÍ NEŽ DNEŠNÍ „ROZCVIČKOVÝ“

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI JEŠTĚ POCVIČIT MOZEK, ZKUSTE TENTO LOGICKÝ KVÍZ S KARTAMI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -