Čtvrtek, 13 června, 2024

Zábavný IQ test pro bystré hlavy: Jaký dort chybí? Do půl minuty ho nejde jen borec!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme tentokrát test vaší bystré mysli a rychlosti uvažování. Na jednom z pekáčů totiž chybí jeden dort. Vaším úkolem je určit, o který se jedná. Nenechte se zmást dětským obrázkem. I leckterý dospělý bude mít s řešením problém. Součástí úkolu je pochopit princip hry. Není to složité, ale nějaký čas vám přemýšlení zabere. Až na to přijdete, musíte najít správný kousek.

- Reklama -

Vzhledem k tomu, že dohromady na řešení máte 30 vteřin, to vážně není jednoduché. Vaše mozkové závity budou muset vyvinout značnou aktivitu, abyste se v tak šibeničním termínu dobrali správného výsledku. Co všechno se ve vaší hlavě musí odehrát, abyste zjistili, co si myš nese v pytli?

Začněme u prvního kroku, který vaš mozek čeká: porozumění problému. Tato činnost se většinou odehrává v části mozku zvané Brocovo centrum v levé frontální kůře. Oblast je zodpovědná za zpracování jazyka a umožňuje nám pochopit složité pokyny.

Následně se vaše pozornost přesune analýze úkolu. Zapojuje především prefrontální kůra zodpovědná za plánování a rozhodování. Snažíme se dekódovat jednotlivé prvky úkolu a přemýšlet, jak na něj reagovat.

Jakmile jste analyzovali úkol, musíte ho řešit. Při logickém uvažování se aktivuje také parietální lalok. Je spojený s matematickými dovednostmi a manipulací s objekty ve vaší mysli.

Časový tlak může v mozku vyvolat stres. V takových chvílích se aktivuje amygdala, která pracuje s emocemi. Může to mít jak pozitivní, tak negativní vliv na vaši schopnost řešit problémy. Některým lidem může lehký stres pomoci k lepšímu výkonu, zatímco jiným by mohl naopak škodit.

Lidé s dobrým logickým uvažováním často pracují v oborech, kde je potřeba řešit složité problémy. Mohou to být například matematici, inženýři nebo programátoři. Mají schopnost rozdělit problém na menší části, aby ho mohli lépe zvládnout.

Tréning logického myšlení má mnoho přínosů. Šachy, sudoku nebo různé logické hádanky stimulují mozek a zlepšují obecně schopnost řešit problémy i v běžném životě.

Správné řešení:

Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ ÚKOL, DOPORUČUJEME TŘEBA TYTO OBRÁZKOVÉ ROVNICE. ZJISTĚTE, JAKÉ ČÍSLO SE SKRÝVÁ POD JEDNOTLIVÝMI CUKROVINKAMI. TENTO ÚKOL JE O NĚCO NÁROČNĚJŠÍ, PROTOŽE BUDETE OPEROVAT S ABSTRAKTNÍMI SYMBOLY A ČÍSLY, COŽ VYŽADUJE MNOHEM VĚTŠÍ ZAPOJENÍ LOGICKÉHO UVAŽOVÁNÍ, ALE JISTĚ SI TÍM TAKÉ HRAVĚ PORADÍTE. KVIZ NAJDETE ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -