Úterý, 23 července, 2024

Logický IQ test pro rychlé mozky: Najdeš správný deštník do dvaceti vteřin?

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskovou IQ výzvu. Na obrázku vidíte žabáka, který drží deštník. Vaším úkolem je najít správný pohled shora do dvaceti vteřin. Jediným vodítkem je vzájemné postavení barevných polí vůči sobě. Nejvhodnější bude použít vylučovací metodu a postupně eliminovat nevyhovující varianty.

- Reklama -

Účelem tohoto kvízu je se nejen pobavit, ale procvičit logiku, prostorovou orientaci a postřeh. Pro mozek je to poměrně náročný úkol, kdy musí zapojit a koordinovat mnoho svých částí. Jedná se o složitější proces, než by se na první pohled zdálo.

I u řešení takto zdánlivě banálního problému musí mozek vyvinout značnou aktivitu. Jednotlivé oblasti musí spolupracovat, aby mozek mohl vyhodnotit informace z prostředí, kde se nachází, a rozhodnout se pro nejlepší řešení.

Vizuální kůra v zadní části mozku zpracovává informace z očí a umožňuje nám rozpoznat objekty. Když se díváme na obrázek, prvně analyzujeme různé prvky, jako jsou barvy, tvary a vzory, a zpracováváme je do obrazu.

Posterior parietální kůra v horní části mozku, pomáhá s orientací a pozorností. Když se snažíme najít správný deštník, koncentruje pozornost na různé části obrázku a identifikuje klíčové prvky, jako jsou vzájemné polohy barevných polí.

Frontální kůra v přední části mozku zahrnuje funkce, jako je plánování, rozhodování a vylučování možností. Když se snažíme najít správné řešení, frontální kůra nám umožňuje vyhodnotit možnosti a postupně eliminovat ty, které nevyhovují.

Kromě těchto oblastí mozku zapojujeme paměťové funkce umístěné v hipokampu. Musíme vyhodnotit, zda jsme již viděli nějaký podobný deštník, centrum se zapne a vyvolá vzpomínky.

Pod časovým stresem se tento proces zrychluje a nutí mozek rozhodovat efektivněji. To znamená, že mozek musí být schopen rychle komunikovat mezi jednotlivými oblastmi. V situacích s vysokým časovým tlakem je také důležité, aby mozek byl schopen bezchybně zpracovávat informace, aby se zaměřil na klíčové prvky a neztrácel čas s nevýznamnými detaily.

Logické testy jsou skvělým způsobem, jak trénovat a posilovat kognitivní funkce mozku, jako je plánování, rozhodování a prostorová orientace. Tyto funkce jsou důležité pro řešení problémů v každodenním životě a pro úspěšné fungování v mnoha oblastech, jako je práce, škola a sport.

Správné řešení testu s deětníky je deštník číslo 5.

POKUD CHCETE PROCVIČIT MOZEK DALŠÍM KVÍZEM, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDNÁNÍM POLÍ V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -