Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ výzva pro extra rychlé mozky. Jestli doplníš symboly do deseti vteřin, jsi frajer!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz s jednoduchý principem. Pokud luštíte sudoku, řešení by pro vás mělo být hračkou. 

- Reklama -

Herní pole je zaplněné symboly. Všechno jsou to elementární geometrické tvary různých barev. V každé řadě – vertikální i horizontální – jsou zastoupeny všechny symboly. Žádný tvar se nesmí opakovat vícekrát a žádný nesmí chybět. 

Vůbec nemáme pochybnosti, že úkol zvládnete. Primárně je určen pro šestileté a sedmileté děti. Váš problém bude čas!

Máte na úkol deset vteřin, což je skutečně málo. Jen ti nejrychlejší dokážou doplnit správné symboly do prázdných polí v takto šibeničním termínu. 

Proč je dobré hrát časově limitované hry?

Hra, při které doplňujeme geometrické tvary do řádků v časovém limitu, pomáhá trénovat různé kognitivní dovednosti – rychlé rozhodování, pozornost, vizuální a prostorovou paměť, schopnost identifikovat vzory, logické myšlení a další.

Takové schopnosti jsou užitečné v mnoha oblastech praktického života Potřebujete je pokaždé, kdy je nutné rychle vyhodnotit situaci a rozhodnout se. Tento druh tréninku je obzvláště dobrý pro řidiče automobilu, u kterých je nutné být obzvláště ve střehu a také si pamatovat cestu.

Hraním her této povahy udržujete mysl aktivní a zlepšujete mentální zdraví a paměť. Protože kognitivní funkce jsou důležité pro každodenní život, měli byste si denně najít alespoň chvilku a potrápit vaše mozkové závity. 

ZDE JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI DALŠÍ ZÁBAVNÉ KVÍZY: TENTO S DOPOČÍTÁVÁNÍM KOSTIČEK DOMINA JE O POZNÁNÍ NÁROČNĚJŠÍ:

NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení úkolu si můžete zkontrolovat zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -