Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ výzva pro extra rychlé mozky. Jestli doplníš symboly do deseti vteřin, jsi frajer!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz s jednoduchý principem. Pokud luštíte sudoku, řešení by pro vás mělo být hračkou. 

- Reklama -

Herní pole je zaplněné symboly. Všechno jsou to elementární geometrické tvary různých barev. V každé řadě – vertikální i horizontální – jsou zastoupeny všechny symboly. Žádný tvar se nesmí opakovat vícekrát a žádný nesmí chybět. 

Vůbec nemáme pochybnosti, že úkol zvládnete. Primárně je určen pro šestileté a sedmileté děti. Váš problém bude čas!

Máte na úkol deset vteřin, což je skutečně málo. Jen ti nejrychlejší dokážou doplnit správné symboly do prázdných polí v takto šibeničním termínu. 

Proč je dobré hrát časově limitované hry?

Hra, při které doplňujeme geometrické tvary do řádků v časovém limitu, pomáhá trénovat různé kognitivní dovednosti – rychlé rozhodování, pozornost, vizuální a prostorovou paměť, schopnost identifikovat vzory, logické myšlení a další.

Takové schopnosti jsou užitečné v mnoha oblastech praktického života Potřebujete je pokaždé, kdy je nutné rychle vyhodnotit situaci a rozhodnout se. Tento druh tréninku je obzvláště dobrý pro řidiče automobilu, u kterých je nutné být obzvláště ve střehu a také si pamatovat cestu.

Hraním her této povahy udržujete mysl aktivní a zlepšujete mentální zdraví a paměť. Protože kognitivní funkce jsou důležité pro každodenní život, měli byste si denně najít alespoň chvilku a potrápit vaše mozkové závity. 

ZDE JSME PRO VÁS PŘIPRAVILI DALŠÍ ZÁBAVNÉ KVÍZY: TENTO S DOPOČÍTÁVÁNÍM KOSTIČEK DOMINA JE O POZNÁNÍ NÁROČNĚJŠÍ:

NAJDETE HO ZDE.

Správné řešení úkolu si můžete zkontrolovat zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -