Čtvrtek, 13 června, 2024

IQ výzva pro chytré hlavy: Který pohled ze shora odpovídá kostičkám domina? Jak rychle to dáš?

Mohlo by vás zajímat

Tato hra se nazývá „domino buzz“ a je skvělým způsobem, jak procvičit prostorovou představivost a vizuální myšlení.

- Reklama -

Jak hru hrát?

Na obrázku vidíte šest kostiček domina poskládaných vedle sebe do tvaru osmičky. Pod obrázkem máte osm možností, které vám nabízejí pohled na sestavu kostiček seshora. Pouze jedno řešení je správní a Vaším úkolem je ho najít v co nejkratším čase.

Úkol není nijak zvlášť složitý, pokud budete postupovat systematicky. Ideálně se zaměřte na protilehlé rohy dominové osmičky a vylučovací metodou vyřaďte nevyhovující možnosti.

K čemu je hra domino buzz užitečná?

Hra je užitečná, protože trénuje vaši schopnost vizuálně si představit objekty z různých úhlů a porozumět, jak jsou vzájemně propojeny. Tento typ mentální aktivity může pomoci v různých oblastech života. Cvičení prostorové představivosti a vizuálního myšlení pomáhá udržet mozek v kondici a zlepšuje schopnost řešit problémy v běžném životě.

Pokud si dáte časový limit, trénujete také rychlost myšlení a reakce pod tzv. časovým stresem. I to je velmi užitečnou záležitostí, která se projeví při řešení úkolů v běžném životě.

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A CHCETE SI POCVIČIT MOUZEK PODOBNZÝM ÚKOLEM, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENO SE ZAMILOVANÝM MUŽEM, KTERÝ NESE KVĚTINY SVÉ VYVOLENÉ.

Správnou odpověď najdtete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -