Sobota, 20 dubna, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Najdeš do minuty správný dílek, který vypadl z kostky? 99% lidí to nezvládne

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili náročný úkol. Na obrázku vidíte 10 barevných kostek pomalovaných barevnými plochami.

- Reklama -

Z velké kostky vypadla malá krychlička a vašim úkolem je najít tu, která se přesně hodí do výřezu. Řešení vyžaduje trpělivost, rychlost a logiku. Pokud se vám správný tvar podaří najít do minuty, můžete si gratulovat. Jste skuteční mistři. Pokud ne, nezoufejte, logika i rychlost se dají trénovat.

Trénink logického myšlení a rychlosti reakce má pro naši kognitivní funkci mnoho výhod. Matematické problémy nám umožňují rozvíjet analytické schopnosti a logické myšlení. Kromě toho, že jsou zábavné, matematické úlohy, kvízy a rovnice jsou skvělým způsobem, trénovat naši mysl, což má řadu pozitivních dopadů v běžném životě.

Logické hry, jako jsou hádanky, skládačky a strategické hry, jsou také účinným prostředkem pro rozvoj logického myšlení. Existuje mnoho mobilních aplikací a online her, které nabízejí různé úrovně obtížnosti a typy logických úkolů. Při jejich řešení se učíme odhadovat situace, vyvozovat závěry a hledat optimální strategie.

Čtení textů a analýza informací jsou důležitými dovednostmi pro logické myšlení. Kritické myšlení nám umožňuje porozumět a vyvozovat závěry z různých zdrojů informací. Diskuze a debaty s ostatními lidmi jsou také cenné, protože nás nutí rychle reagovat na argumenty a vyvozovat logické závěry.

Meditace je také zajímavou technikou, která má mnoho přínosů pro naše kognitivní funkce. Během meditace se učíme soustředit se na přítomný okamžik a zlepšovat naši pozornost a koncentraci. Navíc, meditace snižuje hladinu stresových hormonů v těle a přispívá k našemu duševnímu zdraví. Některé formy meditace, jako je například Vipassana, mohou také zlepšit naši paměť a schopnost učit se nové věci.

Kombinace pravidelného cvičení, zdravého životního stylu a tréninku logického myšlení může mít pozitivní vliv na naši kognitivní výkonnost. Je však důležité si uvědomit, že každý člověk je jedinečný a může preferovat různé metody tréninku. Je vhodné experimentovat s různými přístupy a najít takové, které nám přinášejí radost a dávají nejlepší výsledky.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁŠ NÁŠ TEST BAVIL, DOPORUČUJEME HNED SE VRHNOUT NA DALŠÍ. VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO, KTERÝ JE TAKÉ ZAMĚŘEN NA LOGIKU A PROSTOROVOU ORIENTACI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -