Pondělí, 22 července, 2024

IQ test pro nejchytřejší: Najdeš do minuty správný dílek, který vypadl z kostky? 99% lidí to nezvládne

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili náročný úkol. Na obrázku vidíte 10 barevných kostek pomalovaných barevnými plochami.

- Reklama -

Z velké kostky vypadla malá krychlička a vašim úkolem je najít tu, která se přesně hodí do výřezu. Řešení vyžaduje trpělivost, rychlost a logiku. Pokud se vám správný tvar podaří najít do minuty, můžete si gratulovat. Jste skuteční mistři. Pokud ne, nezoufejte, logika i rychlost se dají trénovat.

Trénink logického myšlení a rychlosti reakce má pro naši kognitivní funkci mnoho výhod. Matematické problémy nám umožňují rozvíjet analytické schopnosti a logické myšlení. Kromě toho, že jsou zábavné, matematické úlohy, kvízy a rovnice jsou skvělým způsobem, trénovat naši mysl, což má řadu pozitivních dopadů v běžném životě.

Logické hry, jako jsou hádanky, skládačky a strategické hry, jsou také účinným prostředkem pro rozvoj logického myšlení. Existuje mnoho mobilních aplikací a online her, které nabízejí různé úrovně obtížnosti a typy logických úkolů. Při jejich řešení se učíme odhadovat situace, vyvozovat závěry a hledat optimální strategie.

Čtení textů a analýza informací jsou důležitými dovednostmi pro logické myšlení. Kritické myšlení nám umožňuje porozumět a vyvozovat závěry z různých zdrojů informací. Diskuze a debaty s ostatními lidmi jsou také cenné, protože nás nutí rychle reagovat na argumenty a vyvozovat logické závěry.

Meditace je také zajímavou technikou, která má mnoho přínosů pro naše kognitivní funkce. Během meditace se učíme soustředit se na přítomný okamžik a zlepšovat naši pozornost a koncentraci. Navíc, meditace snižuje hladinu stresových hormonů v těle a přispívá k našemu duševnímu zdraví. Některé formy meditace, jako je například Vipassana, mohou také zlepšit naši paměť a schopnost učit se nové věci.

Kombinace pravidelného cvičení, zdravého životního stylu a tréninku logického myšlení může mít pozitivní vliv na naši kognitivní výkonnost. Je však důležité si uvědomit, že každý člověk je jedinečný a může preferovat různé metody tréninku. Je vhodné experimentovat s různými přístupy a najít takové, které nám přinášejí radost a dávají nejlepší výsledky.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁŠ NÁŠ TEST BAVIL, DOPORUČUJEME HNED SE VRHNOUT NA DALŠÍ. VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO, KTERÝ JE TAKÉ ZAMĚŘEN NA LOGIKU A PROSTOROVOU ORIENTACI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -