Sobota, 25 května, 2024

Bleskový IQ test pro chytré hlavy: Doplň dílky správně do pláství! Na každou máš 10 vteřin!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, který prověří především vaši schopnost abstraktního myšlení, logické uvažování a schopnost mentálně manipulovat s předměty v prostoru. Na obrázku máte čtyři šestiúhelníkové medové plástve a vaším úkolem je poskládat do nich všechny barevné dílky tak, aby vyplnily volná místa.

- Reklama -

Všechny dílčí úkoly mají pouze jediné řešení. Pokud se vejdete dohromady do čtyřiceti vteřin, tj. cca 10 vteřin na každou plástev, můžete si gratulovat. Jste mimořádně bystří a vaše kognitivní funkce jsou naprostém pořádku. Pokud se do 40 vteřin nevejdete, nevadí, klidně si čas protáhněte. Kdybyste se měli s nějakou částí trápit a nedařilo se vůbec, správné řešení najdete na konci článku.

Pro vyřešení této úlohy jsou zapotřebí různé části mozku. Abstraktní myšlení a logické uvažování se odehrávají převážně v prefrontální kůře. Mentální manipulace s předměty v prostoru je spojena s činností parietální kůry.

Lidé s dobrou prostorovou orientací mají schopnost vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými informacemi. Tato schopnost je často spojena s vizuálním myšlením a schopností představit si objekty ve třírozměrném prostoru. Někteří lidé mají tuto schopnost přirozeně, zatímco jiní ji mohou rozvíjet a trénovat.

Prostorovou orientaci lze trénovat různými způsoby. Jedním z nich je řešení logických hádanek, jako je tato, skládání puzzle nebo hraní stolních her, které vyžadují prostorové myšlení. Profese, kde v vysoké míře potřebujete prostorovou orientaci, zahrnují architekty, inženýry, chirurgy, piloty, navigátory, designéry her a umělce pracující s prostorovým designem.

Trénovat prostorovou orientaci se rozhodně vyplatí. Potřebujete ji při řízení auta, čtení map, pohybu v neznámých místech a mnoha dalších běžných situacích. Prostorovou orientaci by měli trénovat i pacienti po cévních mozkových příhodách (CMP), kteří se potýkají s poruchami vnímání prostoru. Fyzické a kognitivní terapie, které zahrnují cvičení zaměřená na zlepšení prostorové orientace a manipulace s objekty, je mohou opět vrátit do běžného života. U zdravých lidí jsou skvělou prevencí předčasného opotřebení mozku a prevencí degenerativních onemocnění.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD MÁTE CHUŤ PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, MŮŽETE ZKUSIT TŘEBA TENTO. JEDNÁ SE O CIFERNÍK HODINEK, ZE KTERÉHO VYPADLO SKLÍČKO A ROZBILO SE NA MAQLÉ KOUSKY. VY JEJ MUSÍTE POSKLÁDAT ZPĚT. BUDETE POTŘEBOVAT PODOBNÉ FUNKCE A ZAPOJÍTE STEJNÉ ČÁSTI MOZKU JAKO U PŘEDCHOZÍHO ÚKOLU, I KDYŽ PRONCIP KVÍZU JE ODLIŠNÝ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -