Sobota, 25 května, 2024

Logická hra pro nejchytřejší: Urči, jaké barvy patří do šablony. Za 20 vteřin to zvládnou jen lidí s IQ nad 130!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás obtížný úkol. Před sebou vidíte krychli a její rozloženou šablonu. Vaším úkolem je doplnit správně barvy do prázdných obrazců. S úkolem nebudou mít pravděpodobně problém lidé s dobře vyvinutou prostorovou inteligencí a logikou. Tyto dvě složky intelektu úzce souvisejí.

- Reklama -

K vyřešení úkolu v poměrně krátkém časovém limitu budete potřebovat i rychlá mozková spojení. Pokud budete dělat IQ test, který je většinou časově limitovaný, pružnost synapsí bude mít zásadní vliv na jeho úspěšné splnění. Pokud je vaše matematicko-prostorová inteligence vyšší než 130 bodů, neměli byste mít s rébusem problémy. Pokud se do časového limitu nevejdete, nezoufejte a klidně si dobu protáhněte. Pravděpodobně u vás převažují jiné složky inteligence nebo prostě nemáte den. Správné řešení najdete na konci článku.

Co je prostorová a logická inteligence?

Prostorová inteligence a logická inteligence jsou dvě klíčové složky lidského intelektu, které úzce souvisejí. Prostorová inteligence se týká schopnosti vnímat a manipulovat s vizuálními informacemi ve 3D prostoru. Logická inteligence zahrnuje schopnost analyzovat informace, rozpoznávat vzorce a aplikovat logické deduktivní postupy k řešení problémů.

Prostorová inteligence má centrum v parietálním a occipitálním laloku, které zpracovávají vizuální a prostorové informace. Logická inteligence je spojována s prefrontálním kortexem specializujícím se na vyšší kognitivní funkce, včetně plánování, rozhodování a logického myšlení.

Mozkové synapse jsou spojení mezi nervovými buňkami, které přenášejí elektrické a chemické signály mezi buňkami. Efektivita je klíčová pro rychlost našeho myšlení. Trénink a stimulace mozku mohou zlepšit pružnost synapsí a posílit propojení mezi různými částmi mozku. To může vést k lepšímu výkonu v oblastech prostorové a logické inteligence.

Existuje mnoho způsobů, jak trénovat a stimulovat prostorovou a logickou inteligenci. Hraní logických her, skládání puzzle, práce s konstrukčními hračkami, řešení matematických problémů a vizualizace geometrických úkolů jsou jen některé z aktivit, které rozvíjí tyto dovednosti. Důležité je také udržovat si aktivní a zdravý

životní styl, který podporuje zdraví mozku. To zahrnuje dostatek spánku, vyváženou stravu, fyzickou aktivitu a pravidelné cvičení mozku, jako je učení se nových věcí, čtení, meditace nebo rozvoj kreativity.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS NÁŠ KVÍZ BAVIL A CHCETE SE ROVNOU PUSTIT DO DALŠÍHO, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉ VČELY. PŮVODNĚ JE URČEN PRO DĚTI, TAK SI SCHVÁLNĚ VYZKOUŠEJTE, JESTLI HO ZVLÁDNETE!

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -