Pondělí, 15 dubna, 2024

Zvládneš dětský IQ test? Najdi chybějící včelu. Do 20 vteřin to dá málokterý dospělý!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát úkol, který je původně určený pro děti. Na pochopení vůbec není složitý. Na obrázku vidíte dvě plástve medu a v nich včely. Vaším úkolem je najít tu, která chybí ve spodní plástvi. Zcela jistě ji při troše trpělivosti najdete, ale vám jde o čas. Máte na to 20 vteřin, což je termín šibeniční a vyžaduje velkou koncentraci a ryčnost myšlení.

- Reklama -

Tento kvíz prověří především rychlost vašich mozkových synapsí. Pokud nej nevyřešíte, neznamená to, že jste málo inteligentní. Vůbec ne. Každý mozek reaguje jinak např. na práci pod časovým tlakem.

Mozek je složitý orgán. Při řešení tohoto úkolu se v mozku odehrává řada procesů, které souvisejí s vnímáním, pamětí, rozhodováním a reakcemi na stresové situace.

První z klíčových oblastí mozku, které musíme zapojit při řešení tohoto úkolu, je zrakový systém. Informace navnímané očima z okolního prostředí jsou přenášeny do zrakové kůry v zadní části mozku. Zde dochází k analýze a zpracování vizuálních vjemů, jako je identifikace objektů, barev a tvarů. V tomto případě je cílem identifikovat chybějící včelu ve spodní plástvi medu.

Další důležitou oblastí mozku je paměťový systém. Při pohledu na obrázek se zapojuje pracovní paměť, která umožňuje uchovat si krátkodobé informace. V dlouhodobé paměti jsou uloženy dlouhodobé informace o včelách a jejich vzhledu. Ty si vaše myls „vyloví“ a použije při řešení úkolu.

Rychlost mozku ovlivňuje několik faktorů. Nejdůležitější je individuální rozdíl v kognitivních schopnostech, který je dán genetickými a biologickými faktory. Někteří lidé mají přirozeně vyšší schopnost rychlého zpracování vizuálních informací nebo lepší paměťové funkce, což jim umožňuje lépe se orientovat v úkolu.

Rychlost mozku může být ovlivněna také vnějšími faktory, jako je úroveň stresu. Když se nacházíme ve stresové situaci, mozky se zapíná reakce boje nebo útěku. To způsobuje uvolňování hormonů, jako je adrenalin, které mohou mít vliv na koncentraci a rychlost myšlení.

Povedlo se vám najít v limitu správné řešení? Pro kontrolu, tuhle včelu jste hledali:

Foto: Depositphotos.com

POKUS SE CHCEŠ ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ ÚKOL, VYZKOUŠEJ TŘEBA TENTO KVÍZ S HLEDNÁNÍM ROZDÍLŮ. JE ZALOŽEN NA PODOBNÉM PRINCIPU A BUDETE PŘI NĚM POTŘEBOVAT TAKÉ PŘEDEVŠÍM POSTŘEH A RYCHLOST.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -