Pondělí, 15 dubna, 2024

Logická IQ výzva: Pospojuješ správně pole, aby v nich byly dva puntíky? Zvládnou to jen chytří!

Mohlo by vás zajímat

Tato logická hra se nazývá „Dots and Boxes“ (česky „Tečky a čtverce“). Původně se jedná o klasickou stolní „papírovou“ hru podobnou piškvorkám. 

- Reklama -

Cílem hry je uzavřít co nejvíce čtverců v mřížce. Původně je hra určena pro dva hráče. Střídavě spojují dva sousední pole čarami. Pokud hráč dokončí čtverec, tedy spojí poslední chybějící stranu, získává tento čtverec a může pokračovat v dalším tahu. Cílem je mít na konci hry co nejvíce čtverců.

Jak na hru?

V naší verzi hry je cílem spojit čtyři sousedící čtverce tak, aby v každém poli byly dva puntíky. Hru můžete hrát i ve dvou!

Hráč musí být schopen vidět vztahy mezi různými políčky a rozhodovat se o tom, která pole spojí, aby dosáhl cíle. Hra tedy rozvíjí schopnost logického myšlení a rozpoznávání vzorců.

Hraní „Dots and Boxes“ je užitečné v mnoha oblastech života, zejména kvůli rozvoji logického myšlení, strategického plánování, trpělivosti a koncentrace. Je také skvělým způsobem, jak se bavit a trávit volný čas s přáteli a rodinou.

„Dots and Boxes“ hrají lidé už více než 100 let

Dots and Boxes se začala hrát v 19. století a měla zpočátku několik různých názvů. První zmínka pochází z roku 1889. Pod názvem „La Pipopipette“ vyšla ve francouzském časopise La Jeunesse Illustrée. Dots and Boxes byla populární zejména mezi studenty a vojáky.

V roce 1892 se hra objevila pod názvem „Boxes“ v britském časopise „The Strand Magazine“, o rok později v Německu pod názvem „Punkt zu Punkt“ (Bod po bodu) a v USA pod názvem „Dot and Line“.

Dots and Boxes dnes

Hra se stala skutečně populární až v 20. století. Hráli ji především děti ve školách při hodinách matematiky. Učitelé ji využívali jako podpůrný prostředek výuky. Školáci ji pak s oblibou hrávali i ve volném čase. V roce 1952 se objevila první kniha o této hře s názvem „Dots and Boxes: New and Revised Edition“ od Edmonda Hoylea.

Dnes je hra Dots and Boxes stále populární a hrají ji lidé po celém světě. Existuje mnoho verzí této hry, včetně počítačových a mobilních aplikací, které umožňují hrát tuto hru online.

CHCETE-LI VYZKOUŠET DALŠÍ LOGICKOU HRU, ZAJÍMAVÁ JE TŘEBA TATO, KDE BUDETE SKLÁDAT KRYCHLI.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -