Sobota, 25 května, 2024

IQ Logická hra vysoké obtížnosti s červenobílou krychlí. 99% lidí správnou šablonu do minuty nenajde!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás úkol vysoké obtížnosti. Dobře si prohlédněte červenobílou krychli a najděte šablonu, ze které byla sestavena. Řešení existuje pouze jediné. Jestli ho najdete do jedné minuty, jste vážně machři! Většina lidí to neuvládně.

- Reklama -

Splnili jste úkol?  Tak teď zkuste něco dalšího. Prověřte vaši jazykovou pohotovost a schopnost definovat pojmy. 

CO JE TO KRYCHLE? PŘIPADÁ VÁM TO JAKO JEDNODUCHÁ OTÁZKA? TAK ZKUSTE KRYCHLI DEFINOVAT TAK, JAK BY TO UDĚLAL MATEMATIK.

Jedna z možných definic je třeba tato: 

Krychle je geometrické těleso, které má šest stejně velkých čtvercových stěn a 12 hran. Všechny úhly a hrany jsou stejně velké. Z matematického hlediska lze krychli charakterizovat jako pravidelný mnohostěn se šesti čtvercovými stěnami a s dvanácti hranami. Dvojice protilehlých čtverců jsou rovnoběžné. Každý vrchol krychle je vrcholem tří čtverců.

A TED ZKUSTE KRYCHLI VYDEFINOVAT JAKO UMĚLEC. 

Z uměleckého hlediska může být krychle chápána jako geometrický tvar, který se vyskytuje v mnoha uměleckých dílech jako motiv nebo designový prvek. Krychle může být zobrazena jako samostatný objekt, nebo jako součást větších struktur, jako jsou stavby, sochy, návrhy šperků a dalších uměleckých děl. V moderních uměleckých směrech, jako je například konstruktivismus a kubismus krychle často hraje důležitou roli jako základní prvek v uměleckém výrazu.

A TŘEBA TAKTO BY DEFINOVAL KRYCHLI FILOZOF: 

Krychle může být chápána jako symbol stability, pevnosti a rovnosti, ale také jako symbol matematické dokonalosti. V uměleckém kontextu může být krychle použita jako způsob, jak vyjádřit abstraktní myšlenky a koncepty, jako je například rovnováha, řád a harmonie.

Poradili jste si s našimi úkoly? Přišlo vám těžší najít správnou krychli, nebo definovat slovně pojmy? Pro humanitně orientované lidi bude jednodušší verbální úkol a pro lidi s výraznou matematickou složkou myšlení spíše logická úloha. Pokud stejnou měrou zvládáte obojí, můžete si gratulovat.

POKUD SI CHETE PROCVIČIT MOZEK U DALŠÍHO KVÍZU, MŮŽETE ZKUSIT TENTO SNAZŠÍ. DOKÁŽETE PŘIVÉST ZAMILOVANÉHO MUŽE KE SVÉ MILÉ?

NAJDETE HO ZDE.

A zde máte pro kontrolu správné řešení červenobílé kostky:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -