Úterý, 23 července, 2024

Čínský IQ test postřehu a rychlosti: Najdeš do půl minuty dva stejné dudky?

Mohlo by vás zajímat

Toto je stará oblíbená čínská hra, jak cvičit postřeh a bystrou mysl. Principem je na obrázku najít dva totožné ptáky. Úkol není složitý, vyžaduje ale postřeh a rychlost myšlení. Máte časový limit půl minuty, ro úkol značně stěžuje.

- Reklama -

Číňané se podobnými zábavnými kvízy bavili už od starověku. Velmi si zakládali na své bystré mysli. Moudrost byla ceněnou vlastností a byla spojována se stářím a životními zkušenostmi. Kvízy a rébusy trénující postřeh a logiku byli velmi oblíbenou a užitečnou zábavou. I díky nim se Číňané těšili nadprůměrně dobrému duševnímu zdraví ve vysokém věku.

Luštění kvízů aktivuje různé části mozku, včetně paměťových a kognitivních center. Pravidelné trénování postřehu a logiky udržuje mozkové funkce a zpomaluje procesy spojené se stárnutím.

Kvízy, logické hádanky a rébusy byly tradičně součástí čínské kultury a sloužily jako zábava, vzdělávací nástroj i prostředek k udržení duševního zdraví. Již ve starověké Číně byly oblíbené hry jako „Wei-chi“ (známé také jako „Go“) nebo „Siang-čchi“ (čínské šachy), které poskytovaly intelektuální výzvy a rozvíjely strategické myšlení.

Kromě těchto her byly v Číně oblíbené také rébusy, palindromy a jiné formy slovních kvízů. Soutěžení bylo často spojeno s oslavami, slavnostmi nebo rodinnými setkáními. Číňané využívali slovní hry a kvízy jako prostředek k předávání moudrosti z generace na generaci. V konfuciánském učení je úcta k vědění nedílnou součástí životního stylu a starodávné hry přetrvávají jako součást čínské kultury.

Co nám luštěni kvízů přináší?

Luštění kvízů vyžaduje aktivaci různých částí mozku zodpovědných za myšlení, analýzu, paměť a rozhodování. Tím, že pravidelně stimulujeme mentální oblasti, dochází ke zlepšení a udržení neuronálních spojů zpomalujících degenerativní procesy spojené se stárnutím. Podporujeme neuroplasticitu, což je schopnost mozku přizpůsobovat se a měnit své struktury a funkce v reakci na zkušenosti.

Luštění kvízů často vyžaduje zapojení krátkodobé i dlouhodobé paměti. Dochází ke zlepšení paměťových funkcí, což může mít pozitivní dopad na celkové kognitivní schopnosti a duševní zdraví ve stáří. Logické úkoly také často vyžadují rychlé a pružné myšlení, což je klíčové pro řešení nečekaných problémů a situací v běžném životě. Dá se tedy zcela zodpovědně říci: Kdo luští kvízy a rébusy, může očekávat kvalitnější a spokojenější život v jakémkoliv věku.

POKUD CHCETE JEŠTĚ POCVIČIT SVOU MYSL A PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, ZKUSTE TŘEBA TENTO S MOZAIKOVOU ROVNICÍ.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -