Sobota, 25 května, 2024

Čínský IQ test postřehu a rychlosti: Najdeš do půl minuty dva stejné dudky?

Mohlo by vás zajímat

Toto je stará oblíbená čínská hra, jak cvičit postřeh a bystrou mysl. Principem je na obrázku najít dva totožné ptáky. Úkol není složitý, vyžaduje ale postřeh a rychlost myšlení. Máte časový limit půl minuty, ro úkol značně stěžuje.

- Reklama -

Číňané se podobnými zábavnými kvízy bavili už od starověku. Velmi si zakládali na své bystré mysli. Moudrost byla ceněnou vlastností a byla spojována se stářím a životními zkušenostmi. Kvízy a rébusy trénující postřeh a logiku byli velmi oblíbenou a užitečnou zábavou. I díky nim se Číňané těšili nadprůměrně dobrému duševnímu zdraví ve vysokém věku.

Luštění kvízů aktivuje různé části mozku, včetně paměťových a kognitivních center. Pravidelné trénování postřehu a logiky udržuje mozkové funkce a zpomaluje procesy spojené se stárnutím.

Kvízy, logické hádanky a rébusy byly tradičně součástí čínské kultury a sloužily jako zábava, vzdělávací nástroj i prostředek k udržení duševního zdraví. Již ve starověké Číně byly oblíbené hry jako „Wei-chi“ (známé také jako „Go“) nebo „Siang-čchi“ (čínské šachy), které poskytovaly intelektuální výzvy a rozvíjely strategické myšlení.

Kromě těchto her byly v Číně oblíbené také rébusy, palindromy a jiné formy slovních kvízů. Soutěžení bylo často spojeno s oslavami, slavnostmi nebo rodinnými setkáními. Číňané využívali slovní hry a kvízy jako prostředek k předávání moudrosti z generace na generaci. V konfuciánském učení je úcta k vědění nedílnou součástí životního stylu a starodávné hry přetrvávají jako součást čínské kultury.

Co nám luštěni kvízů přináší?

Luštění kvízů vyžaduje aktivaci různých částí mozku zodpovědných za myšlení, analýzu, paměť a rozhodování. Tím, že pravidelně stimulujeme mentální oblasti, dochází ke zlepšení a udržení neuronálních spojů zpomalujících degenerativní procesy spojené se stárnutím. Podporujeme neuroplasticitu, což je schopnost mozku přizpůsobovat se a měnit své struktury a funkce v reakci na zkušenosti.

Luštění kvízů často vyžaduje zapojení krátkodobé i dlouhodobé paměti. Dochází ke zlepšení paměťových funkcí, což může mít pozitivní dopad na celkové kognitivní schopnosti a duševní zdraví ve stáří. Logické úkoly také často vyžadují rychlé a pružné myšlení, což je klíčové pro řešení nečekaných problémů a situací v běžném životě. Dá se tedy zcela zodpovědně říci: Kdo luští kvízy a rébusy, může očekávat kvalitnější a spokojenější život v jakémkoliv věku.

POKUD CHCETE JEŠTĚ POCVIČIT SVOU MYSL A PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, ZKUSTE TŘEBA TENTO S MOZAIKOVOU ROVNICÍ.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -