Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ výzva pro logické mozky: Vyřešíš rovnici s šestiúhelníky? Máš na to minutu!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás těžký úkol, při kterém musíte využít své logické schopnosti a vyvinout velkou míru abstrakce. Na obrázku vidíte matematickou rovnici. Nebudete ale při jejím řešení operovat s číselnými hodnotami, ale sčítat barevná pole.

- Reklama -

Na obrázku vidíte dva šestiúhelníky seskládané z modrých a žlutých polí. Výsledný obrazec je součtem modrých polí. Správné řešení existuje pouze jediné. Dokážete do minuty najít správný výsledek?

Co se odehraje ve vaší hlavě, když řešíte tento rébus?

Prvním krokem při řešení této matematické hádanky je vizuální percepce a rozpoznání obrazců. Proces se odehrává ve zrakové kůře, jejímž úkolem je identifikovat prvky, jako jsou barvy, tvary a symboly. V našem případě se jedná o rozpoznání modrých a žlutých šestiúhelníkových polí.

Mimořádně důležitá je při řešení logické hádanky koncentrace. Musíme se systematicky soustředit se na relevantní informace. Pozornost je řízena předním a zadním parietálním kortikálním systémem, který filtruje rušivé prvky a zaměřuje se na klíčové informace.

Pracovní paměť hraje zásadní roli při uchovávání a manipulaci s informacemi. Dorsolaterální prefrontální kortex a parietální kortex jsou klíčovými oblastmi pro uchovávání informací v mysli.

Pro řešení matematických úloh je nezbytné pracovat se symboly, ať už s číselnými nebo jakýmikoli jinými. V tomto konkrétním případě je nutné převést modrá a žlutá pole na abstraktní matematické objekty a podrobit je další analýze. Prices se odehrává v různých částech mozku, jako jsou intraparietální sulcus a angulární gyrus.

Matematické operace, jako je sčítání, odčítání, násobení nebo dělení, v našem případě součet modrých polí, se realizují v různých oblastech mozku, včetně prefrontálního kortexu, parietálního kortexu a temporálního kortexu. Je nutná dokonalá součinnost vřech těchto oblastí. Musíme posoudit, zda je nalezené řešení správné, a rozhodnout se, jak dále postupovat. Rozhodovací mechanismy jsou příslušné orbitofrontálnímu kortexu, cingulárnímu kortexu a bazální ganglii.

Během a po řešení úlohy dochází k procesu učení a zpětné vazby, který umožňuje jedinci rozvíjet a zlepšovat matematické dovednosti. Proces zahrnuje neuroplasticitu, kdy dochází k modifikaci a posílení neuronálních spojení v rámci mozku.

Zvládli jste úkol vyřešit? Pro ověření najdete správné řešení zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

CHCETE-LI JEŠTĚ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍM PODOBNÝM RÉBUSEM, MŮŽETE VYZKOUŠET TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM STEJNÝCH OBRAZCŮ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -