Čtvrtek, 13 června, 2024

Vtipný IQ test pro bystré mozky: Jestli najdeš do půl minuty 15 hub, jsi génius!

Mohlo by vás zajímat

Připadá vám tento kvíz jako hra pro malé děti? Tak se ukažte! Do 30 vteřin to dají jen ti nejlepší. Prvních deset hub najedete snadno, „seknete“ se u jedenácté. Některé houby jsou poschovávané skutečně důmyslně! Správné řešení najdete ne konci článku.

- Reklama -

Co se děje ve vaší hlavě, když hledáte houby?

Luštění kvízu, jako je tento, aktivuje oblasti mozku související s vizuálním vnímáním, pozorností a pamětí. Vizuální informace vstupuje do zrakové kůry – oblasti mozku specializované na zpracování vizuálních podnětů. Zde jsou informace integrovány do celkového vnímání obrazu.

Následně se pozornost zaměřuje na hledání konkrétních hub. Vizuální podněty jsou zpracovávány v dorsální pozornostní síti a frontálním očním poli. Tyto oblasti umožňují člověku zaměřit se na úkol a soustředit se na důležité podněty.

Aktivuje se také krátkodobá paměť a pracuje frontální kůra, která umožňuje uchování informací v paměti po krátkou dobu. Když najdeme houbu uložíme ji paralelně i do dlouhodobé paměti pomocí hipokampu, amygdaly a dalších oblastí.

Co se děje pod časovým stresem?

Pokud má člověk omezený čas na řešení úkolu aktivují se další oblasti mozku související s řízením času a rozhodováním, např. prefrontální kortex. Máme-li pocit, že se nám nedostává času na řešení úkolu, objeví se větší aktivita v oblasti amygdyly.

Celkově lze říci, že když má člověk omezený čas na řešení úkolu, aktivují se oblasti mozku, které nám umožňují efektivněji plánovat a koordinovat úkoly, rozhodovat se v situacích s omezeným časem a reagovat na stresové situace. Jsou lidé, kterým práce pod tlakem vyhovuje a motivuje je k vyšším a lepším výkonům. Jsou ale naopak jedinci, kteří práci pod tlakem nesou špatně a jejich výkon se výrazně snižuje. Ke které skupině patříte Vy?

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE JEŠTĚ PROCVIČIT MOZEK NA DALŠÍ ÚKOLU, MŽŽETE SE PUSTIT DO TOHOTO LOGICKOHO ÚKOLU S OBRÁZKOVÝMI ROVNICEMI

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -