Pondělí, 15 dubna, 2024

Test prostorové inteligence: Najdi správný odraz hradu na hladině. Do 20 vteřin to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový kvíz, který půjde především lidem s vysoce vyvinutou prostorovou inteligencí. Pokud jste dobří řidiči, skvěle se orientuje v mapách a obecně vynikáte dobrou prostorovou orientací, měl by pro vás být tento úkol hračkou.

- Reklama -

Na obrázku vidíte osm podobných hradů, ale pouze jeden odpovídá zrcadlovému odrazu na hladině jezera. Vaším úkolem je najít správný. Máte na to 20 vteřin. Zvládnete to? Řešení najdete na konci článku.

Co je prostorová inteligence?

Neurologické procesy v mozku jsou fascinující a mají klíčový vliv na naše vnímání světa. Mozek je zázračný orgán, který zpracovává smyslové podněty a vytváří z nich obrazy, ty pak tvoří naši verzi reality. Když se zaměříme na vnímání zrcadlových obrazů, klíčovou oblastí mozku je pravá hemisféra. Tato část mozku se specializuje na zpracování vizuálních a prostorových informací, což nám umožňuje si představit, jak by různá místa a objekty vypadaly z různých úhlů.

Mozek je schopen prostorového vnímáni manipulace s vizuálními informacemi především díky parietálnímu laloku a mozkovému kmeni. Tyto oblasti spolupracují při zpracování 3D informací a vztazích mezi objekty.

Lidé s vyšším vizuálním IQ, kolem hodnoty 120 a více, jsou schopni vyřešit úkol do dvaceti vteřin.

Měření inteligence není jednoduchá záležitost. IQ se skládá se z mnoha faktorů a nezahrnuje všechny aspekty toho, co nás dělá inteligentními bytostmi. Úspěch při řešení našeho úkolu nezávisí jen na IQ. Je také ovlivněn naší schopností koncentrace, kterou mohou narušovat různé vnější faktory, jako je únava nebo vlivy z okolí. Stres, úzkost nebo nedostatek sebedůvěry mohou ovlivnit vaši schopnost koncentrace a logického myšlení. Je proto důležité se naučit řídit tyto faktory a najít si strategie pro zvládání emocionálního napětí.

Pokud se vám nepodařilo najít správné řešení v časovém limitu, nezoufejte. Mozek je flexibilní orgán, který se může vyvíjet a zlepšovat. Vizuální a prostorovou inteligenci lze trénovat a zdokonalovat prostřednictvím pravidelného cvičení a řešení podobných úkolů.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE RONOU PROCVIČIT PROSTOROVOU INTELIGENCI DALŠÍM ÚKOLEM, DOPORUČUJEME NAPŘÍKLAD TENTO S KOSTKOU S CIFERNÍKEM. JE O NĚCO OBTÍŽNĚJŠÍ A BUDETE MUSET ZVOLIT PŘI ŘEŠENÍ TROCHU JINOU STRATEGII. PŘI TROŠE SNAHY SI S NÍM JISTĚ TAKÉ ZDÁRNĚ PORADÍTE. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -