Pondělí, 15 dubna, 2024

Extra těžký IQ test pro nejchytřejší: Která krychle vypadla? 99% lidí to do minuty nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz vysoké obtížnosti. Budete potřebovat především logické uvažování a dobrou prostorovou orientaci. Na obrázku vidíte kostku, ze které vypadl trojrozměrný výřez. Vaším úkolem je doplnit jednu z šesti možných krychliček zpět. Pozor! Všechny hodiny musí být stejné.

- Reklama -

Ještě vám úkol ztížíme tím, že máte na vyřešení minutu. Váš mozek se dostává do časového stresu. 99% lidí správnou odpověď tak rychle nenajde. Pokud se to nepovede, nezoufejte, klidně si čas prodlužte, dokud se nedoberete správného výsledku. Jedná se o hru a hlavním účelem je, abyste se pobavili. Hodně štěstí, pusťte se do luštění.

Co se děje ve vaší hlavě, když řešíte tento kvíz?

Při luštění tohoto kvízu se v mozku děje velké množství procesů zahrnujících různá mozková centra a mechanismy přenosu informací. Nejprve se při pohledu na obrázek aktivuje vizuální kortex v zadní části mozku a zpracovává vizuální informace. Následně předává informace do dalších částí mozku, jako je prefrontální kortex a parietální lalok, kde dochází k dalšímu zpracování údajů a vytváření logických spojení.

Prefrontální kortex v přední části mozku hraje klíčovou roli při rozhodovacích procesech, plánování a řešení problémů. Prefrontální kortex se snaží pochopit zadání a najít řešení. Hodnotí možné varianty a představuje si, jak krychli doplnit. Parietální lalok v horní části mozku je zodpovědný za prostorové vnímání a orientaci. Vytváří trojrozměrnou reprezentaci.

Během tohoto procesu dochází k přenosu informací mezi různými částmi mozku prostřednictvím neuronů a jejich synapsí. Neurony jsou základní stavební jednotky nervového systému, které komunikují prostřednictvím elektrických a chemických signálů. Tyto signály se přenášejí mezi neurony prostřednictvím synapsí, což jsou spojení mezi neuronem a jinými buňkami.

Sympatický nervový systém je součástí autonomního nervového systému a zodpovídá za naše reakce na stres. Aktivuje stresové hormony – adrenalin a kortizol,

které zvyšují tepovou frekvenci, krevní tlak a způsobují další změny v těle. Tyto změny mohou být v některých případech užitečné, protože mohou zlepšit naši bdělost a schopnost soustředit se na úkol. Nicméně, časový stres může také způsobit, že nervozita rozptýlí myšlenky a sníží výkon.

Povedlo se vám úkol vyluštit? Pokud ne, nebo si nejste jisti, správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S DOPLŇOVÁNÍM LOGICKÝCH ŘAD Z KOSTEK DOMINA.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -