Sobota, 20 dubna, 2024

Bleskový IQ test: Jak jste na tom s prostorovou inteligencí? Do 20 vteřin najde správný pohled jen génius.

Mohlo by vás zajímat

Připlavili jsme pro vás zdánlivě jednoduchý úkol. Všichni si tyto hry pamatujeme z dětství. Na obrázku vidíte hrad postavený z dětské stavebnice. Vaším úkolem je najít správný půdorys objektu. Řešení je jediné možné a najdete ho na konci článku. Připadá vám náš úkol banální? Tak se ukažte!

- Reklama -

Pokud najdete správné řešení do 20 vteřin, můžete si gratulovat. 98 % lidí se to nepodaří! Patříte-li mezi dvě procenta těch nejlepších, můžete se právem považovat v oblasti prostorové inteligence z génia…

Co je prostorová inteligence?

Prostorová inteligence je obecně schopnost vnímat a manipulovat s vizuálními informacemi ve třírozměrném prostoru. Převádí obrazové informace z okolního světa do mentální reprezentace a předkládá mozku ke zpracování.

Začněme tím, jak funguje proces převodu dvourozměrného obrazu na trojrozměrný objekt v našem mozku. Vizuální informace přijímané pomocí našich očí jsou zpracovávány v primární vizuální kůře v zadní části mozku. Zde se obrazy rozdělují na jednotlivé prvky, jako jsou tvary, barvy a textury.

Poté se informace předávají do dalších částí mozku, jako je parietální kortex a přední část mozku. Parietální kortex je zodpovědný za vnímání prostoru a umožňuje nám porozumět vztahům mezi objekty a jejich umístění v prostoru. Přední část mozku, zejména prefrontální kortex, se pak podílí na vyšších kognitivních funkcích, jako je plánování, rozhodování a řešení problémů.

Prostorová inteligence je klíčová v mnoha oblastech života. Především architekti a designéři potřebují manipulovat s objekty ve třírozměrném prostoru. Tato schopnost je také důležitá pro piloty, řidiče a další povolání, která vyžadují dobré orientační smysly.

Pokud se chcete zlepšit v oblasti prostorové inteligence, existuje několik způsobů, jak ji trénovat. Jedním z nich je právě řešení hádanek a rébusů, které vás nutí přemýšlet o vztazích mezi objekty a jejich prostorovém uspořádání. Další možností je práce s geometrickými tvary a jejich manipulace ve třírozměrném prostoru, například skládání puzzle nebo konstrukčních stavebnic.

Trénink prostorové inteligence může zahrnovat také vizualizaci a mentální rotaci objektů. Pokuste se při pohledu na objekt nebo obrázek představit, jak by vypadal z jiného úhlu nebo perspektivy. Tímto cvičením posilujete schopnost představit si objekty ve třech rozměrech.

Je důležité si uvědomit, že prostorová inteligence se může vyvíjet a zlepšovat. Pravidelný trénink schopnost jednoznačně posilují. Nebojte se experimentovat a zkoušet nové aktivity, které stimulují vaši prostorovou představivost. Snahou a pravidelným tréningem můžete dosáhnout vynikajících výsledků. Nechte svou mysl objevovat, vizualizovat a analyzovat prostor kolem sebe, a budete překvapeni, jak mnoho skrytého potenciálu v sobě máte.

Správné řešení:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS ÚKOL BAVIL A HNED DE CHCETE VRHNOUT NA DALŠÍ, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO DORTU. JE ZALOŽENÝ NA PODOBNÉM PRINCIPU. JESTLI JSTE ZVLÁDLI ÚKOL S HRADEM Z KOSTEK, TENTO PRO VÁS BUDE HRAČKOU.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -