Sobota, 20 dubna, 2024

Logická IQ výzva pro rychlé mozky: Jak rychle najdeš správný pohled na hrad? Do půl minuty to dá málokdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás náročný úkol. Pozorně se podívejte na obrázek hradu. Nenechte se zmást tím, že vypadá jako dětská kresba. Řešení není snadné!

- Reklama -

Vaším úkolem je najít z osmi možností jediný správný pohled. Jde o rychlost a postřeh. Podaří-li se vám to do půl minuty, jste vážně dobří!

Jak trénovat postřeh?

Cvičení postřehu se může jevit jako náročná činnost, ale s trochou trpělivosti a pravidelného tréninku může být velmi efektivním způsobem, jak zlepšit duševní i fyzickou kondici. Postřehové cvičení se často provádí s využitím speciálních nástrojů, jako jsou postřehové míče nebo speciální rohože. Nejen, že trénujete fyzičku, ale zároveň zlepšujete i mysl.

Jedním ze základních cviků je tzv. „plank“. Lehnete si na podlahu a opřete se o lokty a špičky nohou. Snažíte se držet tělo v rovině po dobu několika sekund až minut, dle vašich možností. Tento cvik je skvělý pro posílení celého těla a zlepšení stability.

Dalším účinným cvičením je tzv. „bear crawl“, při kterém chodíte po čtyřech. Zároveň pohybujete pravou rukou a levou nohou a naopak. Cvik je náročný na ramena a tricepsy a skvěle trénuje postřeh a stabilitu.

Pokud chcete posilovat nohy zkuste „lunge walk“, vykročte dopředu jednou nohou až se kolenem skoro dotknete země, zatímco druhou nohu použijete jako oporu. Poté se zvedněte a udělejte krok dopředu druhou nohou.

Dalším skvělým cvikem je „step up“, při kterém vystoupíte na vyvýšenou plošinu, jako je například schod, a poté se pomalu vrátíte dolů. Tento cvik posiluje svaly nohou a také zlepšuje rovnováhu a stabilitu.

Při cvičení postřehu je důležité mít na paměti, že kvalita je důležitější než kvantita. Pokud jste unavení, nebo cvičení začne bolet, je lepší si odpočinout a vrátit se k cvičení později. V mezičase se můžete vrhnout na nějakou z forem intelektuálního, nefyzického tréninku, např. luštění rébusů a logických hádanek.

Jak cvičit mozek pomocí kvízů?

Cvičení postřehu pomocí kvízů může být skvělým způsobem, jak zlepšit svou pozornost a reakční schopnosti. Zde je několik nápadů:

Online kvízy – Existuje mnoho online kvízů, které se zaměřují na rychlost reakce a postřeh. Jsou skvělým způsobem, jak trénovat v pohodlí domova. Vyhledání „postřehové kvízy“ na internetu může být skvělým výchozím bodem.

Karty – Existuje mnoho her. Většina z nich je k cvičení postřehu vhodná. Tím, že jsou karty i hra společenská, trénujete i sociální interakci, která je jednou z nejdůležitějších věcí v běžném životě.

Pexeso – Hledání totožných dvojic karet vyžaduje pozornost a trpělivost a může je skvělým cvičením nejen postřehu, ale i paměti.

Cvičení postřehu pomocí kvízů může být zábavným a užitečným způsobem, jak si trénovat postřeh a rychlost reakce.

POKUD CHETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ BUŇKY, ZKUSTE TENTO JEDNODUCHÝ SUDOKU KVÍZ.

Správné řešení je hrad číslo 7.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -