Sobota, 25 května, 2024

Bleskový IQ test pro chytré hlavy: Najdi správný výřez z karet. Za 20 vteřin to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás úkol, který prověří především vaši prostorovou orientaci, abstraktní myšlení a logické uvažování. Zadání je jednoduché: Kouzelník drží v ruce výřez v podobě jednoho kousku puzzle a vaším úkolem je určit, ze které kupičky karet vypadl.

- Reklama -

Pro váš mozek je úkol složitý v tom, že nemáte předměty fyzicky před sebou a veškeré operace se musí odehrát pouze ve vaší mysli. Do výhody se dostávají lidé, kteří mají dobré orientační smysly. Pokud víte, že toto je vaše silná stránka v běžném životě, uvidíte, že i tento rébus pro vás bude snadný. Pokud u vás převažují jiné složky inteligence a nestihnete najít správné řešení do dvaceti vteřin, klidně si dobu protáhněte a dopřejte si více času. Jde přeci jen o hru a cílem je se příjemně pobavit!

Pro vyřešení tohoto úkolu musí náš mozek provést několik důležitých operací. První z nich je vizuální vnímání, kdy naše oči zachytí obrazec. Informace je poté předána do oblasti zvané vizuální kortex v zadní části mozku.

Mozek musí rozpoznat jednotlivé prvky a vzorce v obrazci. Tato operace se odehrává v oblasti mozku nazývané temporální lalok, který je zodpovědný za rozpoznávání obrazů a jejich významu.

Dalším krokem je převod obrazů z 2D do 3D podoby. Mozek musí manipulovat s obrazcem v mysli a představit si, jak by se správný výřez mohl vejít do jedné z kupiček karet. Prostorové myšlení se odehrává v oblasti mozku nazývané parietální lalok. Zde se zpracovávají informace týkající se právě prostoru a polohy objektů.

Dále je zapotřebí logického uvažování a deduktivního závěru. Mozek musí využít dostupné informace a určit, které je správné řešení. Tato operace se odehrává ve frontálního laloku, který je zodpovědný za vyšší kognitivní funkce, jako je logické myšlení, plánování a rozhodování.

Operace probíhají v různých částech mozku, které spolupracují a komunikují prostřednictvím neuronální sítě. Prostorové myšlení, abstraktní myšlení a logické uvažování jsou komplexní kognitivní funkce, které vyžadují správné fungování různých oblastí mozku a jejich vzájemnou interakci.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

JESLTI CHCETE MOZEK POCVIČIT DALŠÍM RÉBUSEM ZAMĚŘENÝM NA PROSTOROVOU ORIENTACI A LOGIKU, ZKUSTE TŘEBA TENTO, KDE MÁTE ZA ÚKOL PROVÉST AUTOBUS ZMĚTÍ SILNIC A KŘIŽOVATEK.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -