Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ výzva pro bystré mozky: Najdeš do půl minuty tři stejné knoflíky? 99% lidí to nezvládne!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili zdánlivě jednoduchý úkol. Hospodyňka chce přišít knoflíky a potřebuje najít tři stejné. Pomůžete jí?

- Reklama -

Zdá se vám zadání snadné? Možná by bylo. Problém je v tom, že nevíte, o který knoflík se jedná. Termín máte šibeniční: půl minuty je málo! Pokud se vám povede tři stejné knoflíky najít, můžete být pyšní na svůj fantastický postřeh a skvělou prostorovou a vizuální orientaci inteligenci. 99% lidí se v množství drobných objektů tak rychle zorientovat nedokáže. Pokud úkol splníte do minuty, stále nemusíte mít obavy o své mentální zdraví. Vše je v pořádku. Gratulujeme!

Co potřebujete, abyste předměty našli?

Pro nalezení tří shodných předmětů musíte použít především vizuální, prostorovou a logickou inteligenci. Vizuální inteligencí detekujete vzory a detaily na obrázku, prostorová inteligence porovnává různé části obrázku řeší podobnosti, a naopak rozdílnosti mezi objekty. Tzv. logickou inteligenci potřebujete, abyste vyhodnotili vztahy mezi prvky.

Celkově lze říci, že pro řešení zdánlivě takto jednoduché úlohy budete muset použít kombinaci mnoha různých typů mentálních funkcí a koordinovat je. Pro mozek je to tedy docela „záhul“. Tím lépe, pusťte se do toho!

Jaké existují další typy inteligence?

Krom již zmíněné vizuální a prostorové a logické inteligence, existuje ještě řada dalších typů, základní jsou tyto:

  • Lingvistická inteligence – schopnost porozumět slovům, jejich významu a použití jazyka jako nástroje pro komunikaci.
  • Hudební inteligence – schopnost vnímat a produkovat hudbu, rozpoznávat melodie, harmonie a rytmus a rozumět teorii hudby.
  • Existenciální inteligence – schopnost reflektovat na otázky smyslu a existence, zaměřit se na hlubší význam a cíle života.
  • Intrapersonální inteligence – schopnost vnímat vlastní emoce, motivace a cíle a rozumět jim.
  • Prirodovědná inteligence – schopnost rozumět přírodním jevům a fyzikálním zákonům a rozpoznat vzorce v přírodních procesech.
  • Technologická inteligence – schopnost porozumět a pracovat s technologiemi a získat dovednosti pro práci s počítači a elektronickými zařízeními.

Typy inteligence jsou u každého člověka různě vyvinuté a vzájemně se ovlivňují. Jejich zvyšování pomáhá v každodenním životě v jakékoli běžné situaci. Řešení hádanek a rébusů je jedním z nejlepších způsobů, jak mozek trénovat, a to v jakémkoli věku.

POKUD JEŠTĚ CHCETE POTRÁPITM MOZEK ZÁBAVNÝM ZPŮSOBEM, VYZKOUŠEJTE KVÍZ S BAREVNÝM SUDOKU ZDE.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -