Úterý, 23 července, 2024

IQ výzva pro bystré mozky: Najdeš do půl minuty tři stejné knoflíky? 99% lidí to nezvládne!

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili zdánlivě jednoduchý úkol. Hospodyňka chce přišít knoflíky a potřebuje najít tři stejné. Pomůžete jí?

- Reklama -

Zdá se vám zadání snadné? Možná by bylo. Problém je v tom, že nevíte, o který knoflík se jedná. Termín máte šibeniční: půl minuty je málo! Pokud se vám povede tři stejné knoflíky najít, můžete být pyšní na svůj fantastický postřeh a skvělou prostorovou a vizuální orientaci inteligenci. 99% lidí se v množství drobných objektů tak rychle zorientovat nedokáže. Pokud úkol splníte do minuty, stále nemusíte mít obavy o své mentální zdraví. Vše je v pořádku. Gratulujeme!

Co potřebujete, abyste předměty našli?

Pro nalezení tří shodných předmětů musíte použít především vizuální, prostorovou a logickou inteligenci. Vizuální inteligencí detekujete vzory a detaily na obrázku, prostorová inteligence porovnává různé části obrázku řeší podobnosti, a naopak rozdílnosti mezi objekty. Tzv. logickou inteligenci potřebujete, abyste vyhodnotili vztahy mezi prvky.

Celkově lze říci, že pro řešení zdánlivě takto jednoduché úlohy budete muset použít kombinaci mnoha různých typů mentálních funkcí a koordinovat je. Pro mozek je to tedy docela „záhul“. Tím lépe, pusťte se do toho!

Jaké existují další typy inteligence?

Krom již zmíněné vizuální a prostorové a logické inteligence, existuje ještě řada dalších typů, základní jsou tyto:

  • Lingvistická inteligence – schopnost porozumět slovům, jejich významu a použití jazyka jako nástroje pro komunikaci.
  • Hudební inteligence – schopnost vnímat a produkovat hudbu, rozpoznávat melodie, harmonie a rytmus a rozumět teorii hudby.
  • Existenciální inteligence – schopnost reflektovat na otázky smyslu a existence, zaměřit se na hlubší význam a cíle života.
  • Intrapersonální inteligence – schopnost vnímat vlastní emoce, motivace a cíle a rozumět jim.
  • Prirodovědná inteligence – schopnost rozumět přírodním jevům a fyzikálním zákonům a rozpoznat vzorce v přírodních procesech.
  • Technologická inteligence – schopnost porozumět a pracovat s technologiemi a získat dovednosti pro práci s počítači a elektronickými zařízeními.

Typy inteligence jsou u každého člověka různě vyvinuté a vzájemně se ovlivňují. Jejich zvyšování pomáhá v každodenním životě v jakékoli běžné situaci. Řešení hádanek a rébusů je jedním z nejlepších způsobů, jak mozek trénovat, a to v jakémkoli věku.

POKUD JEŠTĚ CHCETE POTRÁPITM MOZEK ZÁBAVNÝM ZPŮSOBEM, VYZKOUŠEJTE KVÍZ S BAREVNÝM SUDOKU ZDE.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -