Pondělí, 15 dubna, 2024

Bleskový IQ test prostorové orientace: Najdi správný pohled na kostku! Do 20 sekund to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tento test prověří především vaši prostorovou inteligencí a rychlost mozkových spojení. Kdo má dobré orientační smysly v životě a vyniká například ve skládání stavebnic nebo čtení map, nebude mít s úkolem pravděpodobně větší problémy. K jeho vyřešení je třeba zapojit stejná mozková centra, jako když například manipulujete kousky lega nebo hledáte cestu neznámým prostorem.

- Reklama -

Na obrázku vidíte (neúplnou) krychli pospojovanou z černých hracích kostek. Vaším úkolem je najít správný pohled shora. Vaše situace je ztížená tím, že jedna kostka v objektu chybí a váš mozek bude muset vyvinout velkou míru abstrakce. Musíte převést 2D obraz do 3D podoby a naopak a ještě přepínat mezi úhly pohledu. 20 vteřin je termín vskutku šibeniční a jestli správnou možnost stihnete najít, můžete si právem gratulovat. Správné řešení najdete na konci článku.

Prostorová inteligence je schopnost vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými informacemi. Zahrnuje schopnost vizualizovat objekty, porozumět jejich vzájemným vztahům a orientovat se v prostoru. Prostorová inteligence je úzce spjata s mentální rotací, což je schopnost převádět a manipulovat s mentálními obrazy objektů ve třírozměrném prostoru.

Při řešení prostorových úkolů je nezbytné převádět 2D obrazy na 3D podobu a vice versa. K tomu dochází v různých částech mozku, včetně vizuálního systému, a v oblastech spojených s prostorovou orientací, jako je hippocampus.

Prostorová inteligence je důležitá pro různé činnosti a profese, např. architekty, inženýry, chirurgy, piloty a řiidče. Lidé s dobře vyvinutou prostorovou inteligencí mají často přirozený talent pro skládání stavebnic, řešení hádanek s prostorovým zaměřením nebo čtení map.

Prostorová inteligence může být také spojena s jinými druhy inteligence. Například při řešení problémů vyžadujících kreativitu a inovaci může prostorová inteligence hrát důležitou roli. Je také spojena s matematickou inteligencí, protože prostorové představy a manipulace s geometrickými tvary jsou základem pro pochopení abstraktních matematických konceptů.

Prostorovou inteligenci lze přirozeně rozvíjet. Hraní her, skládání puzzle, kreslení a modelování jsou jen některé z možností. Pokud to budete trénovat pravidelně, zjistíte, že se celkově zlepšují vaše orientační smysly a je pro vás pohyb v neznámém přírodním terénu nebo v městské aglomeraci také mnohem jednodušší.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

JESTLI JEŠTĚ NEMÁTE DOST A ROVNOU CHCETE POTRÁPIT MOZEK DALŠÍ INTELEKTUÁLNÍ VÝZVOU, MŮŽETE SE VRHNOUT TŘEBA NA TENTO KVÍZ, KDE BUDETE OTÁČET DROBNÝMI TROJÚHELNÍKY. JE ZAMĚŘEN TAKÉ NA PROSTOROVOU ORIENTACI JENOM NA TROCHU JÍNÉM PRINCIPU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -