Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test prostorové orientace: Najdi správný pohled na kostku! Do 20 sekund to dá jen génius!

Mohlo by vás zajímat

Tento test prověří především vaši prostorovou inteligencí a rychlost mozkových spojení. Kdo má dobré orientační smysly v životě a vyniká například ve skládání stavebnic nebo čtení map, nebude mít s úkolem pravděpodobně větší problémy. K jeho vyřešení je třeba zapojit stejná mozková centra, jako když například manipulujete kousky lega nebo hledáte cestu neznámým prostorem.

- Reklama -

Na obrázku vidíte (neúplnou) krychli pospojovanou z černých hracích kostek. Vaším úkolem je najít správný pohled shora. Vaše situace je ztížená tím, že jedna kostka v objektu chybí a váš mozek bude muset vyvinout velkou míru abstrakce. Musíte převést 2D obraz do 3D podoby a naopak a ještě přepínat mezi úhly pohledu. 20 vteřin je termín vskutku šibeniční a jestli správnou možnost stihnete najít, můžete si právem gratulovat. Správné řešení najdete na konci článku.

Prostorová inteligence je schopnost vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými informacemi. Zahrnuje schopnost vizualizovat objekty, porozumět jejich vzájemným vztahům a orientovat se v prostoru. Prostorová inteligence je úzce spjata s mentální rotací, což je schopnost převádět a manipulovat s mentálními obrazy objektů ve třírozměrném prostoru.

Při řešení prostorových úkolů je nezbytné převádět 2D obrazy na 3D podobu a vice versa. K tomu dochází v různých částech mozku, včetně vizuálního systému, a v oblastech spojených s prostorovou orientací, jako je hippocampus.

Prostorová inteligence je důležitá pro různé činnosti a profese, např. architekty, inženýry, chirurgy, piloty a řiidče. Lidé s dobře vyvinutou prostorovou inteligencí mají často přirozený talent pro skládání stavebnic, řešení hádanek s prostorovým zaměřením nebo čtení map.

Prostorová inteligence může být také spojena s jinými druhy inteligence. Například při řešení problémů vyžadujících kreativitu a inovaci může prostorová inteligence hrát důležitou roli. Je také spojena s matematickou inteligencí, protože prostorové představy a manipulace s geometrickými tvary jsou základem pro pochopení abstraktních matematických konceptů.

Prostorovou inteligenci lze přirozeně rozvíjet. Hraní her, skládání puzzle, kreslení a modelování jsou jen některé z možností. Pokud to budete trénovat pravidelně, zjistíte, že se celkově zlepšují vaše orientační smysly a je pro vás pohyb v neznámém přírodním terénu nebo v městské aglomeraci také mnohem jednodušší.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

JESTLI JEŠTĚ NEMÁTE DOST A ROVNOU CHCETE POTRÁPIT MOZEK DALŠÍ INTELEKTUÁLNÍ VÝZVOU, MŮŽETE SE VRHNOUT TŘEBA NA TENTO KVÍZ, KDE BUDETE OTÁČET DROBNÝMI TROJÚHELNÍKY. JE ZAMĚŘEN TAKÉ NA PROSTOROVOU ORIENTACI JENOM NA TROCHU JÍNÉM PRINCIPU. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -