Čtvrtek, 13 června, 2024

Logická IQ výzva pro nejchytřejší: Doplň správně strany krychle. Tohle zvládne málokdo!

Mohlo by vás zajímat

Tohle je vážně těžký úkol a málokdo ho zvládne. Budete muset zapojit především prostorovou orientaci a logické a abstraktní myšlení. Dále budete potřebovat dobrou krátkodobou, tzv. pracovní paměť.

- Reklama -

Na obrázku vidíte krychli a vedle tři detaily. Vaším úkolem je doplnit detaily do prázdných polí na krychli tak, aby všechny strany byly identické. Dejte si na řešení dostatek času, vážně není jednoduchý!

Co se děje v mozku při řešení úkolu?

Když řešíte tento úkol aktivují se různé oblastí mozku a procesy, které je potřeba propojit.

Základní kognitivní funkcí potřebnou pro řešení úlohy je prostorová orientace, tj. schopnost vnímat a manipulovat s objekty a jejich vztahy v prostoru. Aktivuje se pravý parietální lalok, konkrétně oblasti zvané intraparietální sulcus. Tato místo je zodpovědné nejen za zpracování informací o prostoru a objektech v něm, ale také za koordinaci pohybů rukou a očí ve vztahu k objektům.

Dále je nutné aktivovat logické a abstraktní myšlení, což zahrnuje schopnost rozpoznat vzory, generovat hypotézy a dedukovat závěry z informací. Tyto procesy se odehrávají v prefrontální kůře, oblasti na čelní straně mozku. Zde probíhá rozhodování, plánování a řešení problémů. Při abstraktním myšlení se také aktivuje dorzální laterální prefrontální kortex, důležitý pro udržování a manipulaci s informacemi v pracovní paměti.

Dobrá pracovní paměť je další důležitou podmínkou úspěšného řešení úlohy. Jde o dočasné úložiště informací, které umožňuje manipulaci a zpracování s dosud nabytých impulzů. Pracovní paměť je spojena s činností dorzálního laterálního prefrontálního kortexu, s parietální kůrou a oblastmi mediálního temporálního laloku, jako je hippocampus.

Vizuální percepce je nezbytná pro správnou interpretaci obrázků a detailů. Informace jsou zpracovány v primární vizuální kůře v okcipitálním laloku. Odtud jsou informace předávány do dalších oblastí, které se zabývají rozpoznáváním tvarů a objektů, jako je ventrální a dorzální vizuální proud. Ventrální proud umožňuje identifikaci objektů a jejich vlastností, zatímco dorzální proud se zaměřuje na lokalizaci objektů v prostoru a posouzení jejich vzájemných vztahů.

Oblasti a kognitivní procesy musí úzce spolupracovat. Při řešení úkolu dochází k intenzivnímu propojování mezi vizuálním zpracováním, prostorovou orientací, logickým a abstraktním myšlením a pracovní pamětí. Integrace těchto funkcí je nezbytná pro pochopení toho, jak jednotlivé části obrázku souvisí s celkovou strukturou krychle.

V průběhu řešení úlohy se aktivují i procesy emocionálního zpracování a odměny. Například síť frontoparietální pozornosti udržuje koncentraci na úkol a filtruje nevýznamné informace. Amygdala a ventrální striatum se zapojují do zpracování emočních reakcí a motivace spojené s řešením úlohy.

Podařilo se vám náročný úkol vyřešit. Pro kontrolu se na výsledek můžete podívat zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD SI CHCETE ODDYCHNOUT U LEHČÍHO ÚKOLU, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO, KDE VÍCE NEŽ LOGICKÉ MYŠLENÍ BUDETE POTŘEBOVAT RYCHLOST A POSTŘEH. JAK RYCHLE NAJDETE TRAMVAJ MEZI TROLEJBUSY?

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -