Pondělí, 15 dubna, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Doplň správně dílek vypadlý z kostky? Do 20 vteřin to 90 % lidí nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát obzvláště obtížný úkol. Na obrázku vidíte 6 kostek s krychlovým výřezem. Vaším úkolem je malou kostičku vrátit zpátky do velké. Řěšení existuje pouze jediné.

- Reklama -

Rébus bude vyhovovat především těm, kteří vládnou dobrou prostorovou orientací, skvěle se vyznají mapách a nemají problém se pohybovat neznámým prostředím. Těm, kteří vykazují problémy s orientaci v prostoru i v běžném životě, pravděpodobně budou vyhovovat lépe jiné typy úkolů.

Pokud se vám podaří rébus vyřešit do 20 vteřin můžete si gratulovat, jste mimořádně nadaní a vaše prostorová inteligence je na velmi vysoké úrovni. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, pravděpodobně u vás dominují jiné složky inteligence. Prostorová inteligence se jako jiné dovednosti dá docela dobře trénovat. Řešení najdete na konci článku.

Řešení úkolů prostorové orientace je velmi komplexní proces, který zapojuje různé části mozku. Abychom pochopili, jak to funguje, musíme nejprve porozumět základním zákonitostem fungovaní našem mozku.

Základní stavební blok našeho nervového systému se nazývá neuron. Neurony jsou malé buňky přenášející informace formou elektrických a chemických signálů. Jsou propojeny prostřednictvím synapsí a vytvářejí komplexní sítě, které nám umožňují cítit, myslet, pohybovat se a tak dále. Jak rychle naše mozkové reakce probíhají, je výsledek mnoha faktorů, včetně efektivity našich neuronů a synapsí, věku, zdraví a mnoha dalších aspektů.

Když řešíme prostorový úkol, jako je tento, aktivuje se část mozku známá jako pravá parietální kůra. Tato oblast nám pomáhá s prostorovou orientací a manipulací s objekty ve třech rozměrech. Pokud si dobře vedete při hledání správné kostky, je pravděpodobné, že máte vysokou prostorovou inteligenci. která je užitečná v mnoha oborech, jako je architektura, inženýrství, geodezie, ale i v řadě sportů a řízení či pilotování.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NADORT. BUDETE TAKÉ POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYCHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -