Pondělí, 22 července, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší: Doplň správně dílek vypadlý z kostky? Do 20 vteřin to 90 % lidí nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát obzvláště obtížný úkol. Na obrázku vidíte 6 kostek s krychlovým výřezem. Vaším úkolem je malou kostičku vrátit zpátky do velké. Řěšení existuje pouze jediné.

- Reklama -

Rébus bude vyhovovat především těm, kteří vládnou dobrou prostorovou orientací, skvěle se vyznají mapách a nemají problém se pohybovat neznámým prostředím. Těm, kteří vykazují problémy s orientaci v prostoru i v běžném životě, pravděpodobně budou vyhovovat lépe jiné typy úkolů.

Pokud se vám podaří rébus vyřešit do 20 vteřin můžete si gratulovat, jste mimořádně nadaní a vaše prostorová inteligence je na velmi vysoké úrovni. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, pravděpodobně u vás dominují jiné složky inteligence. Prostorová inteligence se jako jiné dovednosti dá docela dobře trénovat. Řešení najdete na konci článku.

Řešení úkolů prostorové orientace je velmi komplexní proces, který zapojuje různé části mozku. Abychom pochopili, jak to funguje, musíme nejprve porozumět základním zákonitostem fungovaní našem mozku.

Základní stavební blok našeho nervového systému se nazývá neuron. Neurony jsou malé buňky přenášející informace formou elektrických a chemických signálů. Jsou propojeny prostřednictvím synapsí a vytvářejí komplexní sítě, které nám umožňují cítit, myslet, pohybovat se a tak dále. Jak rychle naše mozkové reakce probíhají, je výsledek mnoha faktorů, včetně efektivity našich neuronů a synapsí, věku, zdraví a mnoha dalších aspektů.

Když řešíme prostorový úkol, jako je tento, aktivuje se část mozku známá jako pravá parietální kůra. Tato oblast nám pomáhá s prostorovou orientací a manipulací s objekty ve třech rozměrech. Pokud si dobře vedete při hledání správné kostky, je pravděpodobné, že máte vysokou prostorovou inteligenci. která je užitečná v mnoha oborech, jako je architektura, inženýrství, geodezie, ale i v řadě sportů a řízení či pilotování.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NADORT. BUDETE TAKÉ POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYCHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -