Čtvrtek, 13 června, 2024

Logická IQ hra pro nejchytřejší: Poskládej kostky zpět od šablony. Do 20 vteřin to nedá téměř nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás logický rébus. Budete potřebovat dobrou prostorovou orientaci, logické uvažování a rychlost.

- Reklama -

Na obrázku vidíte šablonu, ze které vypadly kostičky. Vaším úkolem je z pěti možností vybrat správné a zaplnit prázdná místa. Úkol má jediné řešení, které pro ověření najdete na konci článku.

Co všechno se odehraje ve vaší hlavě, abyste úkol vyřešili?

Prostorová orientace je schopnost vnímat a porozumět prostoru kolem nás, včetně vzájemného uspořádání objektů. Je zprostředkována temporálně-parietální kůrou v horní části mozku. Oblast zpracovává informace o polohách, směrech a vzdálenostech mezi objekty.

Další důležitou funkcí je logické uvažování. Díky němu identifikujeme vzory, srovnáme různé možnosti a provádíme deduktivní nebo induktivní úsudky.

Nejprve je nutné identifikovat kostičky v šabloně posléze ty, které máme potenciálně dosadit. Musíme rozpoznat symetrie, souvislosti a logické souvztažnosti. Logické uvažování se odehrává v čáSti frontální kůry a limbického systému.

Rychlost je další klíčový faktor při řešení této úlohy. Najít správné řešení do 20 vteřin vyžaduje mimořádně efektivní práci mozku. Rychlost je závislá na kvalitě spojení mezi mozkovými oblastmi. Corpus callosum umožňujeprávě tuto komunikaci mezi hemisférami mozku.

Někteří lidé mají přirozeně lepší schopnost nakládat s prostorovými informacemi. Někteří jedinci mají vrozený talent pro rozpoznávání vzorů a manipulaci s objekty ve 3D prostoru, zatímco jiní mohou vykazovat nižší schopnosti. Nicméně je důležité si uvědomit, že prostorová orientace je do značné míry rozvíjená a zdokonalitelná dovednost. Například lidé, kteří mají zkušenosti s hádankami, skládáním puzzle nebo hraním prostorových her, jsou samozřejmě při řešení našeho kvízu ve velké výhodě.

Je však důležité si uvědomit, že schopnost řešit tento druh úkolů není jediným měřítkem intelektu. Existuje mnoho různých oblastí a typů inteligence, které jsou důležité a hodnotné. Každý člověk má unikátní schopnosti a talenty, které jsou prospěšné v různých situacích a oblastech života.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD SE CHCETE POBAVIT DALŠÍM LOGICKÝM ZADÁNÍM, ZKUSTE NAPŘÍKLAD POSKLÁDAT KUSY KRABICE SPRÁVNĚ DO SEBE. RÉBUS JE ZALOŽENÝ NA PODOBNÉM PRINCIPU, JEN VÁM BUDE CHYBĚT ŠABLONA. O TO JE ÚKOL NÁRIČNĚJŠÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -