Čtvrtek, 13 června, 2024

Logický test pro nejchytřejší: Jestli zvládneš toto kruhové sudoku, máš IQ nad 130!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát skutečnou výzvu. I když to tak možná na první pohled nevypadá, tento kvíz je obtížnější variantou sudoku (takže zkušení „sudokáři“ se při řešení kvízu dostávají do mírné výhody). Vaším úkolem je doplnit čísla 1 – 8 do prázdných koleček tak, aby v každém kruhu a v každém přímém řádku bylo každé číslo pouze jednou (tak jako v klasickém sudoku).

- Reklama -

Pokud byste tápali, není žádnou ostudou vzít si k ruce tužku a papír. Kdybyste ani tak nedokázali s úkolem pohnout, na konci článku najdete správné řešení. Klidně si pomožte drovnou nápovědou. Jedná se předci jen o hru a hlavním cílem je se pobavit!

Pro ty, co sudoku neznají nebo ty, co by se o hře dozvěděli něco více

Sudoku je logická hra a hlavolam, který vznikl v 18. století jako součást tradiční japonské hry zvané „Magic Squares“. Hra, jak ji známe dnes, však byla modernizována a popularizována v roce 1984 časopisem Nikoli v Japonsku a později získala mezinárodní popularitu díky publikaci v britském deníku The Times v roce 2004.

Sudoku se hraje na čtvercové mřížce 9×9, která je dále rozdělena na menší čtverce 3×3 nazývané oblasti nebo bloky.

Pravidla hry Sudoku jsou následující:

Každý řádek musí obsahovat všechna čísla od 1 do 9, přičemž se žádné číslo nesmí v řádku opakovat.

Každý sloupec musí obsahovat všechna čísla od 1 do 9, přičemž se žádné číslo nesmí ve sloupci opakovat.

Každý z devíti 3×3 bloků musí obsahovat všechna čísla od 1 do 9, přičemž se žádné číslo nesmí v bloku opakovat.

Sudoku začíná s několika čísly již předem vyplněnými na mřížce, a cílem hry je doplnit zbylá prázdná políčka tak, aby byla dodržena všechna výše uvedená pravidla. Hráči musí využít logiku a eliminovat možnosti, aby mohli úspěšně vyplnit mřížku.

Některé varianty Sudoku mohou přidávat další pravidla nebo omezení, jako jsou diagonální sudoku (kde se čísla 1-9 nesmí opakovat ani na žádné z dvou hlavních diagonál), nebo „jigsaw“ (nebo „irregular“) sudoku, kde oblasti nejsou nutně čtverce, ale mají složitější a měnící se tvary.

Schopnost řešit úspěšně sudoku je spojena s logickým myšlením, trpělivostí, schopností udržet si mnoho informací v krátkodobé paměti a systematickým přístupem k řešení problémů. Tyto dovednosti jsou součástí toho, co je měřeno v testech IQ

Tento kvíz odpovídá sudoku vysoké obtížnosti. Pokud vaše logické IQ dosahuje 130 bodů a více, neměli byste s ním mít větší problémy.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS LABYRITN BAVIL, DOPORUČUJEME VRHNOUT SE ROVNOU NA DALŠÍ ÚKOL. VYZKOUŠEJTE TENTO. JE ZALOŽEN NA NINÉM PRINCIPU, ALE PROSTOROVOU ORIENTACI BUDETE POTŘEBOVAT TAKÉ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -