Sobota, 25 května, 2024

Rychlý IQ test: Doplň vypadlé dlaždice na místo! 98 % to do minuty nedá.

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás zábavný testík prostorové orientace, postřehu a rychlosti vašich mozkových spojů. Zadání je jednoduché, netřeba jej dlouze vysvětlovat. Do prázdných polí doplňte vypadlé dlaždice tak, abyste doplnili obrazec správně.

- Reklama -

Ti, kteří např. dobře čtou v mapách a obecně se dobře orientují v v neznámém prostředí, budou při řešení kvízu zvýhodněni. Disponují dobrou prostorovou orientací.

Prostorová inteligence je schopnost člověka vnímat, porozumět a pracovat s prostorovými vzory, tvary a objekty ve třírozměrném prostoru. Pomocí ní rozlišujeme mezi různými směry, velikostmi, vzdálenostmi a úhly. Prostorová inteligence je důležitá pro mnoho různých činností, jako jsou orientace v neznámém prostředí, řešení různých geometrických problémů, konstrukce a rozkládání objektů, a také pro práci s mapami a navigací a třeba při skládání puzzle nebo řešení našeho úkolu.

Prostorová orientace funguje tak, že mozek zpracovává vizuální informace a analyzuje je, aby vytvořil přesný mentální model prostoru. Tento model nám umožňuje provádět různé úkoly spojené s prostorovým myšlením. Při řešení rébusů, jako je tento, mozek používá prostorovou inteligenci k rozpoznání vzorů a vzájemných vztahů mezi prvky a k doplnění chybějících částí obrázku tak, aby výsledek byl logický a koherentní.

Dobře vyvinutou prostorovou inteligenci potřebují lidé, kteří se zabývají různými aspekty technického a uměleckého designu, architektury, inženýrství, chirurgové, navigátoři, řidiči, piloti a dalších, kde je důležitá schopnost pracovat s prostorovými daty a vzory.

Vztah mezi prostorovou inteligencí a dalšími druhy inteligence, jako je verbální inteligence nebo matematická inteligence, je komplexní. Tyto druhy inteligence mohou vzájemně ovlivňovat a doplňovat. Například při řešení matematických problémů může prostorová inteligence pomoci vizualizovat geometrické vzory a vztahy.

Prostorovou inteligenci lze trénovat různými způsoby, například řešením hádanek, hádek a rébusů, prací s modely a konstrukčními hračkami, a také cvičením, která zlepšují schopnost orientace v prostoru, jako je orientační běh nebo ráce s mapami.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS ÚKOL BAVIL, NEVÁHEJTE A VRHNĚTE SE NA DALŠÍ. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S TROJÚHELNÍKY. KROM PROSTOROVÉ ORIENTACE BUDETE MUSET NAVÍC ZAPOJIT I LOGICKÉ MYŠLENÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -