Čtvrtek, 13 června, 2024

Pekelně těžký kvíz: Doplňte správný obrazec do rovnice. Za jak dlouho vám docvakne princip?

Mohlo by vás zajímat

Tentokrát jsme pro vás připravili pekelně těžký úkol. Vůbec se nestyďte vzít si na pomoc tužku a papír. Bude se vám náramně hodit. Jen málokdo má totiž takovou představivost, že si dokáže v mozku poskládat a v paměti udržet takto složitý obrazec. 

- Reklama -

Poskládání dvou obrazců na sebe a následné vytvoření nového obrazce je činnost, která vyžaduje kognitivní schopnosti typické pro několik typů inteligence:

  1. Vizuálně-prostorová inteligence – schopnost vizualizovat a manipulovat s grafickými prvky, rozpoznávat vzory a představit si, jak se prvky budou chovat, když se poskládají do nového obrazce.
  2. Logicko-matematická inteligence – schopnost rozpoznávat logické vztahy mezi prvky a používat matematické myšlení k řešení problémů.
  3. Kreativní inteligence – schopnost kombinovat různé prvky do nových, neotřelých a inovativních způsobů.

Na obrázku máte dvě rovnice. V prvním kroku musíte odhalit princip, na kterém je postavena logika rovnice první. Nenapovíme vám, úvaha je součástí vašeho úkolu. Zde musíte použít převahu logicko-matematické inteligence. Jakmile pochopíte podstatu problému, můžete se pustit do luštění rovnice druhé. 

Jen lidé s mimořádně vysokou úrovní vizuálně-prostorové inteligence zvládnou rébus vyřešit bez tužky a papíru. Pokud tápete, netrapte se dlouho a klidně si rovnici překreslete na papír. Není to žádná ostuda!

Dejte si na úlohu dostatek času, samozřejmě čím rychleji úlohu vyřešíte, tím lépe. Rychlost myšlení je také důležitou složkou inteligence. 

Zvládli jste to? Pokud ano, tady máte pro ověření správné řešení. Pokud ne, můžete se uklidnit nějakou oddychovkou. 

ZKUSTE TŘEBA KVÍZ S RŮŽOVÝMI KAMENY

Správné řešeni najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -