Pondělí, 15 dubna, 2024

Rychlá IQ výzva: Najdeš cestu bludištěm do půl minuty? 90 % lidí to nezvládne ani za minutu!

Mohlo by vás zajímat

Roztržitý pirát ztratil klíč od truhly s pokladem. Provedete ho bludištěm a pomůžete mu klíč získat zpět? Možná se vám jeví úkol jednoduchý a mate vás elementární dětská kresba. Nenechte se mýlit, je to obtížné, protože vás tlačí čas!

- Reklama -

Při řešení tohoto úkolu vstupují do hry různé kognitivní procesy. Člověk neprochází labyrintem fyzicky, ale mentálně si představuje možné cesty. Vše se odehrává pouze ve vaší mysli a o to je úkol těžší.

Klíčové procesy, co se v mozku během vašeho luštitelského snažení odehrají

Vizuální zpracování: Prvně si obrázek prohlédneme. Receptory v očích načtou obraz a předá informaci do týlního laloku. Zde probíhá prvotní interpretace. Navnímáme strukturu labyrintu, musíme určit počáteční a koncový bod a odhalit různé cesty.

Prostorové uvažování: Navigace v labyrintu „na papíře“ vyžaduje schopnost mentální manipulace a pochopení prostorových vztahů mezi různými prvky hlavolamu. Při prostorovém uvažování a vizualizaci hraje klíčovou roli temenní lalok, zejména pravá hemisféra, která nám pomáhá mentálně se „pohybovat“ labyrintem a sledovat svou pozici v něm.

Pracovní paměť: Pracovní paměť je nezbytná pro dočasné uchovávání informací. Pomáhá nám zapamatovat si cesty, které jsme již vyzkoušeli, a umožňuje vracet se zpět a zkoumat alternativní cesty. Prefrontální kůra v čelním laloku je hlavním centrem pracovní paměti.

Plánování a řešení problémů: Při řešení pirátského labyrintu musíme „tahy“ plánovat dopředu a plány podle potřeby upravovat. To je práce prefrontální kůry. Umožňuje nám vymýšlet strategie, vyhodnocovat další cesty.

Pozornost a soustředění: Úspěšná orientace v labyrintu vyžaduje trvalou pozornost a koncentraci. Mozková síť pozornosti v prefrontální a temenní kůře zajišťuje soustředění na daný úkol a odfiltrování irelevantních informací.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

JESTLI MÁTE CHUŤ PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, TENTO LABYRINT S ČÍSLY JE JEŠTĚ O NĚCO NÁROČNĚJŠÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -