Úterý, 23 července, 2024

Rychlá IQ výzva: Najdeš cestu bludištěm do půl minuty? 90 % lidí to nezvládne ani za minutu!

Mohlo by vás zajímat

Roztržitý pirát ztratil klíč od truhly s pokladem. Provedete ho bludištěm a pomůžete mu klíč získat zpět? Možná se vám jeví úkol jednoduchý a mate vás elementární dětská kresba. Nenechte se mýlit, je to obtížné, protože vás tlačí čas!

- Reklama -

Při řešení tohoto úkolu vstupují do hry různé kognitivní procesy. Člověk neprochází labyrintem fyzicky, ale mentálně si představuje možné cesty. Vše se odehrává pouze ve vaší mysli a o to je úkol těžší.

Klíčové procesy, co se v mozku během vašeho luštitelského snažení odehrají

Vizuální zpracování: Prvně si obrázek prohlédneme. Receptory v očích načtou obraz a předá informaci do týlního laloku. Zde probíhá prvotní interpretace. Navnímáme strukturu labyrintu, musíme určit počáteční a koncový bod a odhalit různé cesty.

Prostorové uvažování: Navigace v labyrintu „na papíře“ vyžaduje schopnost mentální manipulace a pochopení prostorových vztahů mezi různými prvky hlavolamu. Při prostorovém uvažování a vizualizaci hraje klíčovou roli temenní lalok, zejména pravá hemisféra, která nám pomáhá mentálně se „pohybovat“ labyrintem a sledovat svou pozici v něm.

Pracovní paměť: Pracovní paměť je nezbytná pro dočasné uchovávání informací. Pomáhá nám zapamatovat si cesty, které jsme již vyzkoušeli, a umožňuje vracet se zpět a zkoumat alternativní cesty. Prefrontální kůra v čelním laloku je hlavním centrem pracovní paměti.

Plánování a řešení problémů: Při řešení pirátského labyrintu musíme „tahy“ plánovat dopředu a plány podle potřeby upravovat. To je práce prefrontální kůry. Umožňuje nám vymýšlet strategie, vyhodnocovat další cesty.

Pozornost a soustředění: Úspěšná orientace v labyrintu vyžaduje trvalou pozornost a koncentraci. Mozková síť pozornosti v prefrontální a temenní kůře zajišťuje soustředění na daný úkol a odfiltrování irelevantních informací.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

JESTLI MÁTE CHUŤ PUSTIT SE DO DALŠÍHO ÚKOLU, TENTO LABYRINT S ČÍSLY JE JEŠTĚ O NĚCO NÁROČNĚJŠÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -