Sobota, 20 dubna, 2024

Prostorový IQ test pro nejchytřejší: Poskládej do 30 vteřin kostky tak, aby daly slovo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový test, který prověří především vaši prostorovou inteligenci a rychlost mozkových spojení. Vaším úkolem je poskládat kostky do šablony tak, aby daly dohromady slovo o třech písmenech. Jedná se o slovo v angličtině, ale zná ho úplně každý. Napovíme, že jde o název zvířete.

- Reklama -

Dobří budou při luštění především ti, kdo mají dobře vyvinutou prostorovou orientaci. Pokud jste např. dobří řidiči a nemáte problémy číst v mapách, bude pro vás pravděpodobně i tento úkol hračkou. Musíte totiž zapojit stejná mozková centra, jaká používáte při pohybu v neznámém prostoru.

Prostorová inteligence je schopnost vnímat, porozumět a manipulovat s prostorovými informacemi. Je spojena s naší schopností vnímat a interpretovat vizuální podněty ve třírozměrném prostoru. Tato forma inteligence nám umožňuje orientovat se ve fyzickém prostředí, manipulovat s objekty, představit si jejich prostorovou konfiguraci a rozumět prostorovým vztahům.

Pro převod 2D obrazu na 3D podobu a následné pochopení a manipulaci s prostorovými informacemi jsou v mozku zapojeny různé oblasti. Jednou z klíčových oblastí je hipokampus, který se podílí na tvorbě prostorových map. Další důležité oblasti jsou parietální laloky, které zpracovávají vizuální informace a pomáhají při manipulaci s 3D objekty v mysli.

Dobře vyvinutou prostorovou inteligenci potřebují například řidiči, piloti, architekti, inženýři nebo chirurgové. Tato schopnost je důležitá také při čtení map, plánování tras, skládání puzzle nebo při řešení geometrických problémů.

Prostorová inteligence je úzce propojena s dalšími formami inteligence, jako je verbální inteligence, matematická inteligence nebo sociální inteligence. Například při řešení problému vyžadujícího prostorovou inteligenci může být zapojena také schopnost logického myšlení, abstraktního uvažování nebo paměťové funkce.

Prostorovou inteligenci lze trénovat a zdokonalovat. Existuje řada her, cvičení a úkolů, které pomáhají rozvíjet tuto schopnost. Patří sem například skládání puzzle, stavebnice, hledání cest v labyrintech nebo rozpoznávání vzorů ve 3D objektech. Pravidelný trénink a vystavení se různým prostorovým úkolům může vést k zlepšení prostorové inteligence a lepšímu porozumění prostorovým konceptům.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED DE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. JE BUDETE TAKÉ POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ. NEČEKEJTE A PUSŤTE SE O NĚJ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost
- Reklama -