Pondělí, 15 dubna, 2024

IQ výzva pro bystré mozky: Najdi do půl minuty 8 rozdílů. Tohle není pro děti, málokdo to dá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás úkol vysoké obtížnosti. Toto jsou pirátské mapy vedoucí k velkému pokladu. Na první pohled jsou téměř k nerozeznání. Bystrý pozorovatel si však všimne, že přeci jen úplně stejné nejsou. Vaším úkolem je najít osm rozdílů, a to pokud možno do půl minuty.

- Reklama -

A vězte, že to, co vypadá jako dětská hra, vůbec jednoduché není! Detaily jsou tak rafinovaně poschovávané, že budete mít problém je najít i do jedné minuty!

Co je potřeba při hledání rozdílů a co se nám odehrává v mozku?

Hledání rozdílů mezi dvěma obrázky vyžaduje především vizuální inteligenci, tedy schopnost analyzovat informace vnímané zrakem. Zachycujeme detaily a porovnáváme je s dvěma nebo více dalšími prvky. Při luštění tohoto konkrétního úkolu je též potřebujeme dobrou schopnost abstraktního myšlení a logického uvažování.

Kdy a jak získáváme prostorovou orientaci?

Pro prostorovou orientaci je podstatný vývoj mozku v dětství a v rané adolescenci. Výzkumy ukazují, že prostorová orientace se vyvíjí od zhruba čtyř let a zdokonaluje se až do dospělosti.

Důležitou roli hraje genetika. Gen ROBO1 byl identifikován jako klíčový pro rozvoj částí mozku spojených s prostorovou orientací.

U dětí prostorovou orientaci ovlivňují kognitivní schopnosti, prostorové zkušenosti a výchova. Například děti, které se často hrají s konstrukčními hračkami, jako jsou kostky a skládačky, mají samozřejmě tendenci k lepší prostorové orientaci.

Výzkumy také ukazují, že muži mají obecně lepší prostorovou orientaci než ženy. Je to způsobeno genetickými rozdíly i společenskými faktory, jako jsou stereotypy o rolích pohlaví. Nicméně, s dostatečným tréninkem, každý jedinec může zdokonalit svou prostorovou orientaci a dosáhnout vysoké úrovně a schopností i v této oblasti.

CHCETE LI SI VYZKOUŠET JINÝ TYP ÚKOLU ZAMĚŘENÉHO NA PROSTOROVOU INTELIVENCI, MŮŽETE SE PUSTIT DO HLEDÁNÍ SPRÁVNÉ PYRAMIDY Z PASTELEK.

Správnou odpověď najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -