Čtvrtek, 13 června, 2024

Tato logická IQ hra rozhodně není pro děti! Najdete správný pohled na pastelkovou pyramidu?

Mohlo by vás zajímat

Na obrázku vidíte pyramidu poskládanou z šesti pastelek, tří modrých a tří červených. Vaším úkolem je najít z šesti možných pohledů na pyramidu jediný správný. Nenechte se zmýlit tím, že úkol vypadá jako kresbička pro předškoláky. Zadání rozhodně jednoduché není a bude s ním mít co dělat většina dospělých. 

- Reklama -

Tato úloha má za cíl testovat vaši prostorovou orientaci a logické myšlení. I když se může na první pohled jevit snadná, vyžaduje soustředění a vysokou míru několika druhů inteligence.

Důležité je nejen postavení pastelek vůči sobě, ale i to, zda jsou otočeny špičkou nahoru nebo dolů. Budete muset zapojit tzv. prostorovou představivost.

Co je prostorová představivost?

Prostorová představivost je klíčovou složkou inteligence, která umožňuje člověku vnímat a manipulovat s vizuálními informacemi v trojrozměrném prostoru. Tato schopnost je důležitá nejen pro řešení matematických problémů, ale také pro různé praktické úkoly, jako je například navrhování staveb, kreslení, řízení vozidel nebo navigace v neznámém terénu.

Prostorová představivost se rozvíjí v raném dětství a je ovlivněna genetikou a prostředím. V průběhu života se může dále rozvíjet, nebo i zakrnět. Záleží na vás, jak ji budete trénovat. Tento kvíz je k prohlubování prostorové inteligence ideální. Dobrá prostorová představivost umožňuje člověku lépe porozumět okolnímu světu a efektivněji řešit problémy v různých oblastech života.

Přišli jste na tužkový rébus? Pokud ano gratulujeme! Správné řešení je pyramida číslo 5.

POKUD CHCETE DALŠÍ ZÁBAVNÝ RÉBUS, KTERÝ PROVĚŘÍ PROSTOROVOU PŘEDSTAVIVOST, MŮŽETE ZKUSIT TŘEBA S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉ KOSTKY. 

NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.

Při házení mincí ve skutečnosti nejsou šance 50 na 50, zjistili vědci

V otázce hodů mincí bylo vědecky prokázáno, že na spravedlivou šanci padesát na padesát se ve skutečnosti nedá spoléhat.

David Beckham přiznal posedlost uklízením.Má díky tomu dokonalý šatník

V nové dokumentární minisérii "Beckham", která je k vidění na Netflixu, se fotbalová legenda David Beckham otevřeně svěřuje o svém životě s obsedantně-kompulzivní poruchou. A ukázal fanouškům svůj dokonalý šatník.

Protikuřácký zákon v Singapuru už zabránil 20 tisícům mrtvých

V zájmu veřejného zdraví se otevírá cesta k světu bez tabáku. Dvě země, Bhútán a Singapur, se staly průkopníky této cesty díky svým drakonickým krokům v rámci protikuřácké legislativy. A Singapur už tvrdí, že díky zákazům kouření zabránil smrti téměř 20 tisíc lidí.

Slet z nebe: Smrtelně nebezpečný rychlostní pád jako zdroj vzrušení a zábavy

Nesmírně odvážný sport zvaný speed skydiving, z něhož se člověku zrychluje tep, vyžaduje, aby se jeho příznivci vrhli z letadla a usilovali dosáhnout co nejvyšší a stálou terminální rychlost.

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.
- Reklama -