Sobota, 25 května, 2024

Zapeklitá IQ výzva pouze pro chytré hlavy: Poskládáš do půl minuty správně dílky? 99% lidí to nedokáže!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás logický kvíz, který nejen že procvičí vaši logiku a prostorovou orientaci, ale lahodí oku a rozvíjí i vaše estetické vnímání.

- Reklama -

Vaším úkolem je doplnit do prázdných míst obrazce chybějící kousky tak, aby ornamenty uvnitř dávaly smysl a tvořily přirozený celek. Máte časový limit. Půl minuty je termín šibeniční a rébus vyřeší v takto krátkém termínu jen skutečný mistr. Pokud se vám to povede, můžete si gratulovat a být na sebe právem hrdí!

Co se Vám odehrává v mozku při řešení takto složitého úkolu?

Vaše mozkové závity se doslova zavaří. Procesy, které bude muset podstoupit jsou neuvěřitelně složité a odehrají se v celé řadě částí vaší šedé kůry mozkové.

Navíc jste limitováni časem, což vás samo o sobě dostává do stresu. Považujte ale tento stres za zdraví prospívající. Trénuje rychlost vašeho myšlení, pohotovost a schopnost reagovat.

Krok 1: Mozek zpracovává vizuální podněty z obrázku. Všímá si tvarů, barev a vzorů ornamentů. Systém vizuálního zpracování prvky analyzuje a předávat informace do dalších částí mozku.

Krok 2: Musíte zaměřit svou pozornost na daný úkol, identifikovat prázdná místa, celkovou strukturu a vzor ornamentů. Musíte také sledovat časové omezení, aby zajistil dokončení hlavolamu v půlminutové lhůtě.

Krok 3: Mozek využije schopnosti prostorového uvažování, aby pochopil vztahy mezi jednotlivými prvky skládačky, jako je umístění a orientace ornamentů a chybějících dílků.

Krok 4: Musíte rozpoznat základní vzory v ornamentech a určit, jak do těchto vzorů zapadnou chybějící dílky, aby vytvořily soudržný celek.

Krok 5: Celé půl minuty, nebo i déle – záleží, jak jste rychlí – bude muset udržovat informace o vzorech ornamentů, chybějících dílcích a jejich možném umístění v tzv. pracovní paměti. Jen pokud si budete vizuál pamatovat, můžete porovnávat a posuzovat vhodnost jednotlivých dílků.

Krok 6: Teď přichází na řadu logika. Logické uvažování a kritické myšlení vytváří a vyhodnocuje hypotézy o tom, jak dílky zapadají do ornamentů, a podle potřeby přehodnocovat a upravovat závěry.

Tak jak jste na tom? Bylo těchto šest kroků pro váš mozek snadnou hračkou, nebo jste bojovali za všech sil, abyste poskládali správně všechno tak, jak má být?

Pro ty, co trochu zatápali nebo úkol přesvědčivě nezvládli, zde najdete správné řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ JEDNOU POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ ZÁVITY, ZKUSTE TENTO LOGICKÝ KVÍZ SE ŠACHOVNICÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -