Sobota, 25 května, 2024

Logická IQ výzva pro nejchytřejší. Pomoc šachistovi opravit rozbitou šachovnici. Pod minutu to nedá ani Einstein!

Mohlo by vás zajímat

Nešikovný milovník šachové hry omylem rozbil šachovnici. Pomůžete mu posbírat rozsypané kostičky a poskládat je zpátky, tak jak k sobě patří?

- Reklama -

Jestli se vám zdá, že je tohle hra pro děti, jste na velkém omylu. Je to těžká výzva a jestli se Vám podaří úkol splnit do minuty, jste vážně chytří.

Hry založené na skládání dílů, jako například puzzle nebo kostky, trénujÍ mozek v rozpoznávání tvarů a vzorců a zlepšujÍ kognitivní schopnosti. Tyto aktivity posilují spojení mezi mozkovými neurony a podporují koncentraci.

Skládání dílů také pomáhá rozvíjet strategické myšlení. Hry založené na principu puzzle stimulují obě hemisféry mozku, což vede ke zlepšení paměti a rychlosti myšlení.

Věděli jste že…

Albert Einstein hrál moc rád šachy a byl dokonce členem několika šachových klubů. Byl to velký obdivovatel hry a pravidelně zápolil s dalšími šachisty, včetně skutečně slavných osobností jako byl například filozof Emanuel Lasker.

Einstein dokonce údajně prohlásil, že hraní šachů mu pomohlo vyvinout své myšlení a zlepšit jeho schopnost řešit složité problémy.

Správné řešení najdete zde:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD CHCETE JEŠTĚ POTRÁPIT SVÉ MOZKOVÉ BUNKY, VYZKOUŠEJTE TŘEBA HRU S PŘESOUVÁNÍM KAMENŮ. NAJDETE JI ZDE

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -