Sobota, 25 května, 2024

Tohle není dětská hra, ale zatraceně těžký kvíz: Pomozte námořníkovi najít správný pohled. Do minuty to nedá skoro nikdo!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás tentokrát mimořádně těžký úkol. Nenechte se zmýlit dětskou grafikou. I leckterý dospělý bude mít s řešením velké problémy. Do minuty ho zvládnou jen ti nejlepší!

- Reklama -

Námořník pozoruje dalekohledem obzor. Vaším úkolem je najít správný výřez z obrázku. Co vidí přes zvětšovací skla?

Řešení existuje jediné a najdete ho na konci článku.

Co budete při řešení kvízu potřebovat? Jaké části mozku musíte zapojit, abyste se dobrali správného řešení?

Jedná se o složitější procesy, než tušíte!

V řešení našeho úkolu se angažují různé části vašeho mozku a je náročný jak na vaši vizuální percepční schopnost, tak na vaše kognitivní zpracování.

Začněme zrakovým systémem. Oko je v podstatě prodloužením mozku a vše začíná zde. Retina, která je zadní částí oka, zachytává vizuální informace a předává je pomocí optického nervu do mozku.

Jakmile informace dorazí do mozku, začne je zpracovávat oblast nazývaná zrakový kortex. Leží v týlní části mozku a je hlavním účastníkem v procesu rozpoznávání a interpretace vizuálních informací. Tady je zpracováván obraz, který námořník vidí skrze dalekohled.

Avšak samotná vizuální percepce je pouze začátek. Dále se musí zapojit části mozku zodpovědné za prostorové usuzování a analýzu. To zahrnuje zapojení pravé polokoule mozku, která je většinou zodpovědná za prostorové vnímání a orientaci. Zde se člověk snaží pochopit, která část obrázku je správný výřez, který námořník vidí.

Pro tento úkol bude také důležitá fluidní inteligence, která zahrnuje schopnost rychle a flexibilně řešit nové úkoly a problémy. Lidé s vyšší úrovní této formy inteligence mohou mít výhodu, protože budou schopni rychleji analyzovat a adaptovat se na nové informace.

Rovněž bude výhodě jedinci s dobře vyvinutým analytickým a logickým myšlením. Právě tyto vlastnosti nám umožní vyhodnotit možné řešení a zvolit to nejpravděpodobnější z variant.

Co se týče osobnostních rysů, lidé s větší pozorností k detailům a schopností koncentrace mohou excelovat. Tento úkol vyžaduje pečlivé zkoumání a detailní analýzu.

Takže, pro úspěšné vyřešení kvízu, budete potřebovat zapojit vizuální kortex pro zpracování vizuálních informací, pravou hemisféru pro prostorové usuzování a fluidní inteligenci pro rychlou a flexibilní analýzu. Lidé s pozorností k detailům a silnými analytickými dovednostmi mohou jsou ve velké výhodě.

Neváhejte a pusťte se do luštění.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS RÉBUS ZAUJAL A HNED SE CHCETE PUSTIT DO DALŠÍHO, VYZKOUŠEJTE TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. BUDETE POTŘEBOVAT DOBROU PROSTOROVOU INTELIGENCI A RYCHLÁ NEURONOVÁ SPOJENÍ.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -