Neděle, 6 října, 2024

Bleskový zábavný IQ test. Přeskup sirky tak, aby nerovnice vyšly. Jen 2% nejchytřejších to zvládnou do půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, co prověří vaši inteligenci a logické myšlení. Jedná se klasickou hru se sirkami. Na obrázku vidíte tři nerovnice složené ze sirek. Vaším úkolem je přesunout VŽDY JEN JEDNU zápalku tak, aby všechny nerovnice byly pravdivé.

- Reklama -

Úkol to není jednoduchý a ještě máte časový limit půl minuty. Pokud se vám nepodaří zadání vyřešit v takto šibeničním termínu, nezoufejte. Rozhodně nejste jediní a klidně si dopřejte více času. Ostudo není ani vzít si k ruce tužku a papír.

Pokud se vejdete do časového limitu, můžete si gratulovat. Vaše matematická inteligence je v pásmu skutečně vysokého nadprůměru. Jste skvělí!

Správné řešení najdete na konci článku. Pusťte se do luštění, přejeme jasnou mysl a pevné nervy!

Co všechno se dá hrát s „obyčejnými“ sirkami.

Hry s krátkými dřevěnými tyčinkami patří mezi nejstarší a mnohé se dochovaly dodnes. Historie her se sirkami (resp. dřevěnými tyčinkami) sahá až do starověkého Egypta, kde se hrála hra známá jako Senet. Byla oblíbená především mezi faraony a bohatými Egypťany. Hráči museli přesouvat tyčinky po hrací desce o 30 polí a snažit se dostat své kameny na konec hrací plochy. Hra byla doplněna o symboliku a mystiku, což dodávalo hře ještě větší půvab.

Další starodávné hry založené na principu přesouvání malých dřevěných tyček jsou například indická hra Pachisi nebo čínská hra Fanorona. Pachisi, známá jako „hra císařů“, byla populární mezi indickou aristokracií. Hráči museli přesouvat své tyčinky po hrací desce a snažit se dosáhnout cílového pole. Fanorona je hra, kterou hráli lidé na Madagaskaru již v 15. století. Hráči zde museli „požírat“ tyčky soupeře. Na střídačku se skákalo přes soupeřovy tyčinky, podobně jako to dnes děláme v šachu či dámě.

V Evropě se hry se malými dřívky rozšířily v 18. století. Například francouzská Solitaire nebo anglická hra Patience byly velmi populární. Byly založené na přesouvání tyčinek na hrací desce, kde hráč musel dosáhnout určité kombinace. Tyto hry se staly oblíbenými mezi ženami, které se jimi zabavovaly v domácnosti.

V 20. století se hry se sirkami staly populární i mezi muži. Vznikly nové, zaměřené na taktiku a strategii. Mezi nejznámější patří asijská hra Go. Go je velmi komplexní hra, která vyžaduje dlouhodobou strategii a přemýšlení. Hráči se snaží ovládnout co největší část hrací desky. Je podobně složitá jako šachy, jen má pouze dva druhy žetonů – černé a bílé. Původně se hrála s delšími dřívky. V současné době je populární spíše verze s oválnými kameny.

Se sirkami se dá velmi dobře hrát i stará hra Shogi, známá jako „japonský šach“. Hraje se na 9×9 hrací desce a je založená na přesouvání kamenů s různými funkcemi. Hráči se snaží dostat soupeřovu královnu (označovanou jako „general“).

V posledních letech se hry se sirkami staly populární i v online světě. Existují webové stránky, které nabízejí možnost hrát tyto hry s ostatními hráči z celého světa.

Hry se sirkami jsou skvělým způsobem, jak si zlepšit své logické a strategické schopnosti. Navíc jsou skvělou zábavou pro všechny věkové kategorie. Sirky máte vždy po ruce. Ať už zvolíte klasické nebo moderní online hry, bude to určitě skvělá zábava a výzva pro vaše mozkové buňky.

Povedlo se vám dojít ke správnému řešení rychle? Pokud ano, gratulujeme. Pro kontrolu, zde je řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD BYSTE CHTĚLI VÁŠ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍ VÝZVOU, ZKUSTE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO KVÍZU SE SPOJOVÁNÍM POLÍČEK V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Kdo byl legendární Robin Hood? Skutečně existoval hrdina, který bohatým bral a chudým dával, nebo bylo všechno úplně jinak…

V roce 1226 se v soudních dokumentech York Assizes objevil zápis o osobě jménem Robert Hot. Když mu byl zabaven majetek v hodnotě 32...

Chcete luxusní auto zdarma? Dubaj se proměnila v skládku supervozů. Stačí si vybrat, nasednout a odjet

Spojené arabské emiráty jsou díky ropě jedním z nejbohatších států světa a staly se zemí zaslíbenou pro mnoho přistěhovalců hledajících práci. Tisíce lidí zavítaly...

Odvrácená strana Měsíce: Čínský objev, který otřásl vědeckým světem

Čínská mise Chang’e-4 se postarala o pořádný rozruch. Vědci díky ní odhalili, co všechno se skrývá na odvrácené straně Měsíce. A výsledky jsou fascinující.

Glosa: Hráči českého národního týmu bojovali jako lvi, ukázali víc, než si připouštíme

Hráči našeho národní tým v německém Hamburku bojovali jako lvi. Na mistrovství Evropy roku 2024 se postavili tureckým sokům s odhodláním, které lze jen stěží popsat slovy. To, co se odehrálo na trávníku, bylo více než jen sportovní utkání; byla to skutečná bitva ducha a odvahy.

Félicette, kočičí astronautka: Málem zapomenutá hrdinka Země se nakonec dočkala pocty

Na fotografiích nevypadá příliš šťastně. Možná ale její zaskočený výraz způsobila skutečnost, že měla v mozku implantovanou elektrodu. Ovšem takhle se o slavné kočičí...

Jak vyprat kšiltovku: Návod, podle kterého to zvládne i nešikovný chlap

Stačí pár let nošení a z vaší milované čepice se stane potem zasmrádlá ostuda, která je nejspíš na mnoha místech vcelku odpudivá nebo dokonce...

Posilování v Antice: Jak se cvičilo v době kalokagathia

Pro lepší přehled, jak se posilování v antice lišilo od toho dnešního, ho budeme srovnávat se současnými zásadami sportovního tréninku. Ať už jde o...

Jeremy Clarkson: Vyloučili ho před maturitou, ke slávě mu pomohla neuctivost

Jeremy Charles Robert Clarkson se narodil 11. dubna 1960 v Doncasteru v Jižním Yorkshiru Shirley a Eddiemu Clarksonovým. Shirley byla učitelkou na základní škole...

Válka dronů už není sci-fi: V Severní Dakotě poslali bojovat s kriminalitou do ulic ozbrojené stroje

Dle ministerstva obrany je nesmrtící, neboli neletální zbraň je definovaná jako:„Neletální zbraně (Non-Lethal Weapons) jsou takové zbraně, které mají na určitou dobu vyřadit z...

Dopisy starořímského vojáka matce ukázaly armádní zvyklosti ve zcela novém světle

Dopis nese datum února roku 108 n. l. a Apollinarius ho odeslal matce Tasoucharion do egyptské Alexandrie z Bostry v Arábii, kde působil...
- Reklama -