Sobota, 25 května, 2024

Bleskový zábavný IQ test. Přeskup sirky tak, aby nerovnice vyšly. Jen 2% nejchytřejších to zvládnou do půl minuty!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás kvíz, co prověří vaši inteligenci a logické myšlení. Jedná se klasickou hru se sirkami. Na obrázku vidíte tři nerovnice složené ze sirek. Vaším úkolem je přesunout VŽDY JEN JEDNU zápalku tak, aby všechny nerovnice byly pravdivé.

- Reklama -

Úkol to není jednoduchý a ještě máte časový limit půl minuty. Pokud se vám nepodaří zadání vyřešit v takto šibeničním termínu, nezoufejte. Rozhodně nejste jediní a klidně si dopřejte více času. Ostudo není ani vzít si k ruce tužku a papír.

Pokud se vejdete do časového limitu, můžete si gratulovat. Vaše matematická inteligence je v pásmu skutečně vysokého nadprůměru. Jste skvělí!

Správné řešení najdete na konci článku. Pusťte se do luštění, přejeme jasnou mysl a pevné nervy!

Co všechno se dá hrát s „obyčejnými“ sirkami.

Hry s krátkými dřevěnými tyčinkami patří mezi nejstarší a mnohé se dochovaly dodnes. Historie her se sirkami (resp. dřevěnými tyčinkami) sahá až do starověkého Egypta, kde se hrála hra známá jako Senet. Byla oblíbená především mezi faraony a bohatými Egypťany. Hráči museli přesouvat tyčinky po hrací desce o 30 polí a snažit se dostat své kameny na konec hrací plochy. Hra byla doplněna o symboliku a mystiku, což dodávalo hře ještě větší půvab.

Další starodávné hry založené na principu přesouvání malých dřevěných tyček jsou například indická hra Pachisi nebo čínská hra Fanorona. Pachisi, známá jako „hra císařů“, byla populární mezi indickou aristokracií. Hráči museli přesouvat své tyčinky po hrací desce a snažit se dosáhnout cílového pole. Fanorona je hra, kterou hráli lidé na Madagaskaru již v 15. století. Hráči zde museli „požírat“ tyčky soupeře. Na střídačku se skákalo přes soupeřovy tyčinky, podobně jako to dnes děláme v šachu či dámě.

V Evropě se hry se malými dřívky rozšířily v 18. století. Například francouzská Solitaire nebo anglická hra Patience byly velmi populární. Byly založené na přesouvání tyčinek na hrací desce, kde hráč musel dosáhnout určité kombinace. Tyto hry se staly oblíbenými mezi ženami, které se jimi zabavovaly v domácnosti.

V 20. století se hry se sirkami staly populární i mezi muži. Vznikly nové, zaměřené na taktiku a strategii. Mezi nejznámější patří asijská hra Go. Go je velmi komplexní hra, která vyžaduje dlouhodobou strategii a přemýšlení. Hráči se snaží ovládnout co největší část hrací desky. Je podobně složitá jako šachy, jen má pouze dva druhy žetonů – černé a bílé. Původně se hrála s delšími dřívky. V současné době je populární spíše verze s oválnými kameny.

Se sirkami se dá velmi dobře hrát i stará hra Shogi, známá jako „japonský šach“. Hraje se na 9×9 hrací desce a je založená na přesouvání kamenů s různými funkcemi. Hráči se snaží dostat soupeřovu královnu (označovanou jako „general“).

V posledních letech se hry se sirkami staly populární i v online světě. Existují webové stránky, které nabízejí možnost hrát tyto hry s ostatními hráči z celého světa.

Hry se sirkami jsou skvělým způsobem, jak si zlepšit své logické a strategické schopnosti. Navíc jsou skvělou zábavou pro všechny věkové kategorie. Sirky máte vždy po ruce. Ať už zvolíte klasické nebo moderní online hry, bude to určitě skvělá zábava a výzva pro vaše mozkové buňky.

Povedlo se vám dojít ke správnému řešení rychle? Pokud ano, gratulujeme. Pro kontrolu, zde je řešení:

testy
Foto: Depositphotos.com

POKUD BYSTE CHTĚLI VÁŠ MOZEK POTRÁPIT DALŠÍ VÝZVOU, ZKUSTE SE PUSTIT TŘEBA DO TOHOTO KVÍZU SE SPOJOVÁNÍM POLÍČEK V MEDOVÉ PLÁSTVI.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Britská firma vyvíjí umělý alkohol, který by neměl negativní účinky toho opravdového

Londýnská firma GABA Labs pracuje na vývoji syntetického alkoholu nazvaného 'Alcarelle', který prý poskytne blahodárné účinky alkoholu bez kocoviny, ztráty rovnováhy nebo jiných nepříjemných projevů po pití.

Adrian Carton de Wiart: Voják, o kterém se říkalo, že ho nejde zabít

Při pohledu na válku by člověk řekl, že neponechá člověka beze změny. U kapitána Adriana Carton de Wiarta, muže, jenž se účastnil tří významných válek, zanechala válka nesmazatelnou stopu. Postřelili ho do obličeje, hlavy, břicha, kotníku, nohy, boku a ucha. Kvůli zraněním přišel o zrak na jednom oku a o levou ruku.

Meta používá vaše fotky z Instagramu a Facebooku k tréninku umělé inteligence

Meta, mateřská společnost Facebooku a Instagramu, ohlásila, že použila veřejné obrázky a příspěvky z těchto sociálních médií k tréninku svého nové umělé inteligence.

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.
- Reklama -