Pondělí, 22 července, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší? Pochopíš princip a vyřešíš do minuty? Zvládnou to jen lidé s IQ 130 a víc!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás originální kvíz, u kterého musíte nejdříve pochopit princip a poté vyřešit všechny tři jeho části. Úkol půjde dobře těm, kteří rádi bádají nad hlavolamy a milují matematické rovnice. Výhodu mají lidé s nadprůměrně vyvinutou logikou.

- Reklama -

Pokud máte dominantní jiný druh inteligence a úkol vám nepůjde tak rychle, jak byste si představovali, nezoufejte. Klidně si čas protáhnete a dopřejte více času. Není žádnou ostudou si vzít k ruce papír a tužku a objekty si nakreslit. Pokud byste i tak tápali, postup i správné řešení najdete na konci článku.

Co je logická inteligence?

Logická inteligence, někdy také nazývaná logicko-matematická, je jedním z druhů kognitivních schopností, které se zabývají porozuměním a manipulací s abstraktními myšlenkami a systémy. Tento typ inteligence se vyznačuje schopností analyzovat problémy, identifikovat a sledovat vzorce, vytvářet a testovat hypotézy a provádět deduktivní i induktivní uvažování. Je klíčový pro matematiku a jakoukoli činnost vyžadující kritické myšlení.

Logická inteligence je hluboko zakotvena v prefrontálním kortexu – oblasti mozku zodpovědné za výkonné funkce, čili schopnosti plánovat a organizovat, rozlišovat mezi správnými a špatnými akcemi, předvídat výsledky, řešit problémy, rozhodovat a kontrolovat impulzivní reakce.

Prefrontální kortex nejprve přijímá informace o problému z primárních senzorických oblastí – vizuálních, sluchových a somatosenzorických. Pak analyzuje informace a začíná formovat strategii k řešení problému.

Logická inteligence není jediným typem inteligence. Howard Gardner vytvořil teorii mnohočetných inteligencí, která identifikuje celkem osm různých typů. Kromě logické, existuje inteligence lingvistická (schopnost efektivně používat jazyk), hudební (schopnost rozumět a tvořit hudbu), kinestetická (schopnost efektivně používat tělo a ruce), intrapersonální (schopnost porozumět sám sobě), mezilidská (schopnost porozumět ostatním), prostorová (schopnost vnímat svět ve třech dimenzích) a naturalistická (schopnost rozumět přírodním systémům).

Logická inteligence může (ale nemusí) prolínat s ostatními typy. Například, člověk s vysokou prostorovou inteligencí může efektivněji řešit geometrické a vizuální problémy tím, že aplikuje svou schopnost pochopit a manipulovat třídimenzionální prostor. Podobně, jedinec s vysokou lingvistickou inteligencí může lépe rozumět složitým textům a jazykovým strukturám, což může podpořit jeho logické uvažování.

Je důležité zdůraznit, že logická inteligence, ač je to klíčová schopnost pro řadu profesí a disciplín, není jediným ani nezbytným ukazatelem úspěchu nebo hodnoty jedince. Ostatní typy inteligence jsou rovněž důležité a přispívají k plnému a obohacujícímu životu. Naše silné stránky a slabiny v různých oblastech inteligence nás dělají jedinečnými a poskytují nám různé cesty k dosažení našich cílů.

Jak na řešení našeho rébusu

Jedná se vlastně o obdobu rovnice. Když byste položili na sebe a „posčítali“ čáry z prvních dvou čtverců, výsledkem jsou prázdné spojnice mezi body.

Správné řešení je zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS KVÍZ BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. KROM LOGIKY PROCVIČÍTE HEZKY TAKÉ PROSTOROVOU ORIENTACI. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -