Pondělí, 15 dubna, 2024

Logický IQ test pro nejchytřejší? Pochopíš princip a vyřešíš do minuty? Zvládnou to jen lidé s IQ 130 a víc!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás originální kvíz, u kterého musíte nejdříve pochopit princip a poté vyřešit všechny tři jeho části. Úkol půjde dobře těm, kteří rádi bádají nad hlavolamy a milují matematické rovnice. Výhodu mají lidé s nadprůměrně vyvinutou logikou.

- Reklama -

Pokud máte dominantní jiný druh inteligence a úkol vám nepůjde tak rychle, jak byste si představovali, nezoufejte. Klidně si čas protáhnete a dopřejte více času. Není žádnou ostudou si vzít k ruce papír a tužku a objekty si nakreslit. Pokud byste i tak tápali, postup i správné řešení najdete na konci článku.

Co je logická inteligence?

Logická inteligence, někdy také nazývaná logicko-matematická, je jedním z druhů kognitivních schopností, které se zabývají porozuměním a manipulací s abstraktními myšlenkami a systémy. Tento typ inteligence se vyznačuje schopností analyzovat problémy, identifikovat a sledovat vzorce, vytvářet a testovat hypotézy a provádět deduktivní i induktivní uvažování. Je klíčový pro matematiku a jakoukoli činnost vyžadující kritické myšlení.

Logická inteligence je hluboko zakotvena v prefrontálním kortexu – oblasti mozku zodpovědné za výkonné funkce, čili schopnosti plánovat a organizovat, rozlišovat mezi správnými a špatnými akcemi, předvídat výsledky, řešit problémy, rozhodovat a kontrolovat impulzivní reakce.

Prefrontální kortex nejprve přijímá informace o problému z primárních senzorických oblastí – vizuálních, sluchových a somatosenzorických. Pak analyzuje informace a začíná formovat strategii k řešení problému.

Logická inteligence není jediným typem inteligence. Howard Gardner vytvořil teorii mnohočetných inteligencí, která identifikuje celkem osm různých typů. Kromě logické, existuje inteligence lingvistická (schopnost efektivně používat jazyk), hudební (schopnost rozumět a tvořit hudbu), kinestetická (schopnost efektivně používat tělo a ruce), intrapersonální (schopnost porozumět sám sobě), mezilidská (schopnost porozumět ostatním), prostorová (schopnost vnímat svět ve třech dimenzích) a naturalistická (schopnost rozumět přírodním systémům).

Logická inteligence může (ale nemusí) prolínat s ostatními typy. Například, člověk s vysokou prostorovou inteligencí může efektivněji řešit geometrické a vizuální problémy tím, že aplikuje svou schopnost pochopit a manipulovat třídimenzionální prostor. Podobně, jedinec s vysokou lingvistickou inteligencí může lépe rozumět složitým textům a jazykovým strukturám, což může podpořit jeho logické uvažování.

Je důležité zdůraznit, že logická inteligence, ač je to klíčová schopnost pro řadu profesí a disciplín, není jediným ani nezbytným ukazatelem úspěchu nebo hodnoty jedince. Ostatní typy inteligence jsou rovněž důležité a přispívají k plnému a obohacujícímu životu. Naše silné stránky a slabiny v různých oblastech inteligence nás dělají jedinečnými a poskytují nám různé cesty k dosažení našich cílů.

Jak na řešení našeho rébusu

Jedná se vlastně o obdobu rovnice. Když byste položili na sebe a „posčítali“ čáry z prvních dvou čtverců, výsledkem jsou prázdné spojnice mezi body.

Správné řešení je zde:

Foto: Depositphotos.com

POKUD VÁS KVÍZ BAVIL, MŮŽETE SE ROVNOU VRHNOUT NA DALŠÍ. DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO S HLEDÁNÍM SPRÁVNÉHO POHLEDU NA DORT. KROM LOGIKY PROCVIČÍTE HEZKY TAKÉ PROSTOROVOU ORIENTACI. NAJDETE HO ZDE.

- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -