Pondělí, 22 července, 2024

Bleskový IQ test pro bystré: Najdi správná pohled na ostrov. Do půl minuty to 90 % lidí nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový test, který prověří především váš postřeh a rychlost. Kdo jej zvládne do půl minuty, je vážně borec.

- Reklama -

Na obrázku vidíte obraz ostrova, ke kterému připlouvá loď. Pirát jej pozoruje dalekohledem. Máte šest možností, které může vidět. Kvíz má pouze jediné řešení. V pěti vyřezech jsou cyhby a vaším úkolem je, abyste je vylučovací metodou odhalili.

Pokud se nevejdete do časového limitu, nezoufejte. Jde přeci jen o hru a správné řešení najdete na konci článku. Přejeme jasnou mysl a hodně zdaru při luštění!

Při řešení kvízů, jako je tento, musíme zapojit nečekané množství mozkových funkcí a spustit celou řadu složitých procesů. Vůbec si neuvědomujeme, jak výkonný a dokonalý orgán nosíme v hlavě.

Prvním a nejdůležitějším krokem je vnímání. Mozek přijímá a interpretuje informace ze smyslových systémů, v tomto případě ze zraku. Vnímání je základním krokem k tomu, abychom pochopili, co se děje kolem nás.

Proces začíná v okcipitálním laloku, části mozku zodpovědné za zpracování vizuálních informací. Tento orgán dokáže rozpoznat barvy, tvary a pohyb, což je zásadní záležitostí, abychom byli schopni interpretovat obrázky a další vizuální podněty.

Další důležitou částí mozku je parietální lalok, určený k zpracování prostorových a orientačních informací. Při řešení kvízu nám tato část mozku pomáhá pochopit, kde se v prostoru nacházejí jednotlivé objekty a jaký je jejich vzájemný vztah.

Třetím důležitým krokem je použití paměťového systému. Hippokampus a přilehlé struktury v mediálním temporálním laloku jsou zásadní pro ukládání a vybavování informací. Bez těchto funkcí bychom nebyli schopni si vzpomenout na informace a řešení jakékoliv situace, nejen „intelektuální“ výzvy, by bylo prakticky nemožné

Konečně, když máme všechny potřebné informace, musíme je správně interpretovat a rozhodnout se, který výsek obrázku je správný. Rozhodovací část procesu se odehrává v prefrontálním kortexu, který zajišťuje plánování, rozhodování a řešení problémů.

Lidé, kteří zvládnou úkol v časovém limitu, mají mimořádně dobrou vizuální percepční schopnost, prostorovou orientaci a vynikající paměť. Také jsou schopni efektivně využívat svůj prefrontální kortex k rychlému a přesnému rozhodování. Často excelují v oblastech jako je například architektura, inženýrství a IT.

Pokud se vám nepodařilo úkol zvládnout v limitu, nevadí, dopřejte si více času. Mentální funkce se dají velmi dobře trénovat. S každým dalším podobným úkolem se bude váš čas při řešení zkracovat, a navíc pravidelnými mentálními cvičeními předcházíte předčasnému opotřebení mozku ve starším věku.

POKUD CHCETE PŘEJÍT NA DALŠÍ ÚKOL, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO SE SKLENĚNOU KOSTKOU. JE TROŠKU NÁROČNEJŠÍ, ALE NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Abraham Lincoln: Největší hvězda wrestlingu své doby. Věděli jste, čím se v mládí živil nejslavnější prezident USA?

Při pohledu na známou podobiznu důstojného muže s plnovousem by málokoho napadlo, že se před započetím politické kariéry se živil jako profesionální zápasník. A...

John Lennon a jeho smrt: Co vedlo Marka Davida Chapmana k jeho činu?

Co vedlo samozvaného zbožného křesťana Marka Davida Chapmana k tomu, aby vypálil ze své zbraně a zabil člověka, kterého předtím v životě nepotkal? Chapman,...

Historické testy mužnosti: Brutální přechodové zkoušky plné bolesti, krve či nahoty

Stát se mužem v České republice znamená buď dovršení 18 let, ztrátu panictví nebo nástup do prvního zaměstnání. Snadné, že? V některých částech světa...

Frederic Chopin chtěl, aby z něj vyřízli srdce a uchovali ho. Nakonec ukázalo, jak zemřel

Srdce slavného skladatele zažilo po Chopinově smrti velké přesuny.

CIA vyvinula v 70. letech špionážní vážku na odposlouchávání Rusů

V sedmdesátých letech minulého století se úřad CIA pro výzkum a vývoj chopil nevídaného úkolu. Vyvinul drobné odposlouchávací zařízení v podobě vážky.

Rusové využívají k obraně Sevastopolu i delfíny

Delfíni, ti hraví mořští tvorové známí svou chytrostí, se čím dál častěji stávají rekruty ruského vojenského námořnictva. Hlídají momentálně především námořní základnu v Sevastopolu na Černém moři. Tento krok má za cíl odradit potápěče od přiblížení k základně.

Geny netopýrů mohou obsahovat klíč k léčbě covidu a rakoviny

Vědci se pokouší odhalit záhadný genom netopýrů, díky kterému jsou tito tvorové obdařeni neobyčejnou odolností vůči covidu i rakovině. Odborníci kvůli tomu studují netopýry už řadu let v naději, že se jim povede tajemnou netopýří imunitu přenést i na lidi.

Spojené Arabské Emiráty chtějí postavit podmořskou rychlodráhu do Indie

Třeskuté město Mumbai v Indii a přístavní perla Fujairah ve Spojených Arabských Emirátech (SAE) se propojí prostřednictvím podmořské rychlodráhy.

Neuvěřitelný příběh fenky Bobbie: Za milovanou rodinou ušla víc než 4 tisíce kilometrů

Když se v srpnu roku 1923 rodina Braizerových vydala na dovolenou k příbuzným do daleké Indiany, malý skotský ovčák Bobbie u toho neměl chybět. Byl to pes obyčejného vzhledu, ale s neobyčejným srdcem. Když se pak rodině ztratil, vyrazil na dlouhou, strastiplnou cestu, aby ji znovu našel. Nikdo přitom netušil, jak neobyčejný příběh tím tenhle pejsek začal psát.

Stručná historie loveckých psů: Pomáhají lidem už více než 20 tisíc let

Přátelství psů a lidí má dlouhou historii. A jedním z hlavních důvodů, proč se tohle kamarádství budovalo po dlouhá staletí, byl dozajista lov.
- Reklama -