Pondělí, 15 dubna, 2024

Bleskový IQ test pro bystré: Najdi správná pohled na ostrov. Do půl minuty to 90 % lidí nedá!

Mohlo by vás zajímat

Připravili jsme pro vás bleskový test, který prověří především váš postřeh a rychlost. Kdo jej zvládne do půl minuty, je vážně borec.

- Reklama -

Na obrázku vidíte obraz ostrova, ke kterému připlouvá loď. Pirát jej pozoruje dalekohledem. Máte šest možností, které může vidět. Kvíz má pouze jediné řešení. V pěti vyřezech jsou cyhby a vaším úkolem je, abyste je vylučovací metodou odhalili.

Pokud se nevejdete do časového limitu, nezoufejte. Jde přeci jen o hru a správné řešení najdete na konci článku. Přejeme jasnou mysl a hodně zdaru při luštění!

Při řešení kvízů, jako je tento, musíme zapojit nečekané množství mozkových funkcí a spustit celou řadu složitých procesů. Vůbec si neuvědomujeme, jak výkonný a dokonalý orgán nosíme v hlavě.

Prvním a nejdůležitějším krokem je vnímání. Mozek přijímá a interpretuje informace ze smyslových systémů, v tomto případě ze zraku. Vnímání je základním krokem k tomu, abychom pochopili, co se děje kolem nás.

Proces začíná v okcipitálním laloku, části mozku zodpovědné za zpracování vizuálních informací. Tento orgán dokáže rozpoznat barvy, tvary a pohyb, což je zásadní záležitostí, abychom byli schopni interpretovat obrázky a další vizuální podněty.

Další důležitou částí mozku je parietální lalok, určený k zpracování prostorových a orientačních informací. Při řešení kvízu nám tato část mozku pomáhá pochopit, kde se v prostoru nacházejí jednotlivé objekty a jaký je jejich vzájemný vztah.

Třetím důležitým krokem je použití paměťového systému. Hippokampus a přilehlé struktury v mediálním temporálním laloku jsou zásadní pro ukládání a vybavování informací. Bez těchto funkcí bychom nebyli schopni si vzpomenout na informace a řešení jakékoliv situace, nejen „intelektuální“ výzvy, by bylo prakticky nemožné

Konečně, když máme všechny potřebné informace, musíme je správně interpretovat a rozhodnout se, který výsek obrázku je správný. Rozhodovací část procesu se odehrává v prefrontálním kortexu, který zajišťuje plánování, rozhodování a řešení problémů.

Lidé, kteří zvládnou úkol v časovém limitu, mají mimořádně dobrou vizuální percepční schopnost, prostorovou orientaci a vynikající paměť. Také jsou schopni efektivně využívat svůj prefrontální kortex k rychlému a přesnému rozhodování. Často excelují v oblastech jako je například architektura, inženýrství a IT.

Pokud se vám nepodařilo úkol zvládnout v limitu, nevadí, dopřejte si více času. Mentální funkce se dají velmi dobře trénovat. S každým dalším podobným úkolem se bude váš čas při řešení zkracovat, a navíc pravidelnými mentálními cvičeními předcházíte předčasnému opotřebení mozku ve starším věku.

POKUD CHCETE PŘEJÍT NA DALŠÍ ÚKOL, DOPORUČUJEME TŘEBA TENTO SE SKLENĚNOU KOSTKOU. JE TROŠKU NÁROČNEJŠÍ, ALE NEMÉNĚ ZÁBAVNÝ.

Správné řešení najdete zde:

Foto: Depositphotos.com
- Reklama -

Podobné články

- Reklama -

Také jsme psali

Největší nákupní centrum světa je v Íránu a vypadá jako malé město

Českému srdci jsou blízké tradiční obchodní domy a krámky, kde se člověk může nechat unést vůní čerstvě upečeného pečiva či dobové atmosféry, ačkoli i my jsme už v posledních letech podlehli lásce k supermarketům. Co když vám povíme o jednom obchodním domě, vedle kterého vypadají i naše největší obchodní centra jako skromné krámečky.

Tálibán představil první afghánské supersportovní auto

Nedávno se afghánská vláda vedená hnutím Tálibán dostala do pozornosti médií, když představila zcela mimořádný výtvor – první afghánský supersportovní vůz s názvem Mada 9.

Sokolík bornejský se pyšní titulem nejmenší pták světa, přes svou roztomilost je to nebezpečný dravec

Ve světě ptactva se většina lidí zajímá o obrovské dravce typu orla, ale my se dnes vydáme na cestu za tajemstvím, kterého ptáčka příroda stvořila jako toho nejmenšího. Je jím Sokolík bornejský.

Kanadská robotická firma představila nejrychlejší boty světa

Z Pittsburghu dorazila zpráva o revolučním vynálezu. Místní na robotiku zaměřená firma se pyšní nejrychlejšími botami na světě, kterým říká Moonwalkers. A slibuje, že jejich užíváním se zvýší rychlost naší chůze až o 250 %.

Slepá japonská vědkyně vymyslela AI kufr pro zrakově postižené

Obyvatelé proslulé říše vědy a techniky, známé jako Japonsko, jsou svědky vznešeného pokroku, jenž nezřídka vyráží dech a otevírá nové obzory v lidském snažení. V nedávné době se na scéně zjevil výtvor, jenž neslouží pouze jako praktický společník, nýbrž rovněž jako význačný symbol lidského ducha a jeho nezlomné touhy překonávat překážky osudu. Jedná se o "AI kufr," technologický úspěch, jenž nese pečeť vynikající slepé vědkyně Chieko Asakawa.

Jaký vliv má testosteron na velikost penisu

Oceňme duchaplnou vědu, která zkoumá tajemství testosteronu, hormonu známého svou neodmyslitelnou spojitostí s mužstvím. Jeho vliv na tělo muže nelze přecenit. Dostatečné množství přirozeného testosteronu v těle může mít pozitivní vliv na různé aspekty zdraví, včetně sexuální touhy a počtu spermií. Má ale i vliv na velikost penisu?

Značky Puma a Adidas stvořila sourozenecká nenávist, co trvala i po smrti

Bavorské město Herzogenaurach je domovem dvou sportovních gigantů – značek Puma a Adidas. Historie obou těchto značek je natolik složitá a plná konfliktů, že se někdy zdá, jako by spíš vycházela přímo z dramatického filmu než z reálného života.

Kanada chystá dekriminalizaci kokainu: Otevírá to dveře novým start-upům

Kanada je další zemí, která hodlá být v přístupu k drogám více než benevolentní. Země totiž hodlá dekriminalizovat užívání kokainu.

Algoritmus vědců ze Stanfordu promění robopsy v akrobatické zázraky

Výzkumníci na Stanfordově univerzitě a Šanghajském institutu Qi Zhi představili revoluční algoritmus, který propůjčuje robopsům nevídanou obratnost

Nashtifanské větrné mlýny: Strážci větrů a odkaz minulosti

Někdy může být průvodcem historie i neúprosný vítr. Nashtifanské větrné mlýny, skryté na území iránského Khorásánu, pozorovaly staletí lidského úsilí. Možná i tisíciletí. Poznejte jejich jedinečné rysy a kulturní význam.
- Reklama -